Festiwal Filmowy NNW 2018 zaprasza na Pitching Forum

X Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” zaprasza autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do wzięcia udziału w Pitching Forum, które odbędzie się podczas najbliższej edycji Festiwalu, w dniach 29 września – 1 października 2018 r. w Gdyni. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Pitching to krótka (do 5 minut), publiczna prezentacja projektu filmu przed gronem potencjalnych inwestorów, sponsorów, dystrybutorów i nadawców. Służy pozyskaniu finansowania na projekty będące jeszcze w fazie przygotowań (developmentu) lub już w trakcie realizacji (work in progress).

Pitching oraz warsztaty

Udział w Pitching Forum na Festiwalu NNW to niepowtarzalna okazja na zaprezentowanie swojego projektu przed gronem redaktorów zamawiających z Telewizji Polskiej (m.in. z Działu Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych i TVP Historia) oraz  przed przedstawicielami instytucji publicznych, które wspierają produkcję dokumentów historycznych w Polsce.

Sesję pitchingową poprzedzą 2-dniowe warsztaty, w czasie których uczestnicy, pod okiem doświadczonych twórców filmowych i ekspertów, przygotują swoje projekty do prezentacji. Uczestnicy zapoznają się również z zasadami funkcjonowania rynku filmowego, poznają decydentów z branży filmowej oraz ich potrzeby programowe.

Organizatorzy szczególnie zachęcają do zgłaszania projektów filmów o tematyce związanej z profilem Festiwalu, tj. opisujących najnowszą historię Polski (z lat 1939-1989).

Nabór projektów trwa do 24 sierpnia

Projekty filmów do udziału w Pitching Forum wybierane są na podstawie zgłoszeń i zwiastuna (prezentacji audiowizualnej) przesyłanych przez internet. Projekty należy składać w terminie do 24 sierpnia 2018 roku.

Organizatorzy wybiorą maksymalnie 15 projektów. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.festiwalnnw.pl. Festiwal zapewnia 2 noclegi dla dwóch osób na każdy zakwalifikowany projekt (dla reżysera i producenta). Udział w warsztatach i sesji pitchingowej jest bezpłatny.

Aby zgłosić projekt należy:

  • Wypełnić kartę zgłoszenia, dostępną na stronie festiwalnnw.pl w zakładce „Pitching Forum”:

http://festiwalnnw.pl/wp-content/uploads/2018/07/karta-zgłoszenia_NNW_PITCHING-FORUM_2018.docx

  • Do karty zgłoszenia dołączyć w formie PDF:
  • krótki opis filmu/treatment (max. 1 strona formatu A4)
  • ogólny budżet filmu
  • CV producenta/profil firmy (max. ½ strony formatu A 4)

Podpisaną kartę zgłoszenia wraz załącznikami wysłać mailem na adres:  pitchingforum@festiwalnnw.pl

Dodatkowo – zwiastun filmu wysłać za pośrednictwem serwisu WeTransfer na ten sam adres mailowy, tj. pitchingforum@festiwalnnw.pl.

Organizator

Organizatorem Pitching Forum jest stowarzyszenie Scena Kultury, które prowadzi projekty z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i oświatowych. Scena Kultury jest głównym organizatorem Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wszelkie pytania w sprawie Pitching Forum można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl.

Informacja prasowa

 


02.08.2018