Festiwal Filmu Polskiego w Rumunii i Mołdawii

W dniach 2-11 listopada 2012 w Bukareszcie i Kiszyniowie odbędzie się Festiwal Filmu Polskiego. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Filmy ze wsparciem PISF w programie

W programie festiwalu znalazło się siedem nowych polskich produkcji, które były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej: „W ciemności” Agnieszki Holland, „Róża” Wojciecha Smarzowskiego, „Wymyk” Grega Zglińskiego, „Kret” Rafaela Lewandowskiego, „W imieniu diabła” Barbary Sass, „Ki” Leszka Dawida, „Sala Samobójców” Jana Komasy; a także 7 tytułów należących do klasyki polskiego kina: „Kanał” Andrzeja Wajdy, „Baza ludzi umarłych” Czesława Petelskiego, „Matka Joanna od Aniołów” Jerzego Kawalerowicza, „Amator” Krzysztofa Kieślowskiego, „Abel, twój brat” Janusza Nasfetera i „Psy” Władysława Pasikowskiego.

Festiwal ze wsparciem PISF

Projekcje będą się odbywać w Kinie Studio i w Muzeum Chłopa Rumuńskiego w Bukareszcie. W Kiszyniowie filmy będę pokazywane w Kinie Gaudeamus. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Polski w Bukareszcie. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Szczegółowy program projekcji na stronie Instytutu Polskiego w Bukareszcie: www.culturapoloneza.ro.

 

Na podstawie materiałów organizatora opracowała Paulina Bez

31.10.2012

Galerie zdjęć