Festiwal Kino Dzieci – nabór kin

Organizatorzy 3. edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który odbędzie się w tym roku w dniach 17-25 września, zapraszają chętne do współpracy kina.

Informacje podstawowe

Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się po raz trzeci w dn. 17-25.09.2016 r. W programie znajdują się filmy z całego świata, wyselekcjonowane z myślą o widzach w wieku 4-12 lat. Program zeszłorocznej edycji obejmował 70 filmów, wydarzenia specjalne i branżowe. Festiwal przyciągnął do kin 18 tysięcy widzów w 18 miastach.

Data i terminy

Festiwal trwa 9 dni, w tym 2 weekendy. Organizatorzy chcą zaproponować kinom grafik projekcji obejmujący pokazy weekendowe oraz w dni robocze (dla grup szkolnych). Sugerowanym przez organizatorów rozwiązaniem byłyby 2 seanse każdego tytułu.

Program

Podobnie, jak w ubiegłym roku organizatorzy proponują jedną z dwóch wersji programu: 

  • małą: 4-5 tytułów z sekcji konkursowej
  • dużą: cała sekcja konkurs, czyli 8 tytułów. 

Widzów z miast, które wybiorą wersję programu z całą sekcją konkursową organizatorzy zaproszą do wzięcia udziału w głosowaniu publiczności (przyzwana jest ogólnopolska nagroda widzów). Podobnie jak w zeszłym roku sekcja konkursowa zostanie oparta na nowych tytułach – żaden z nich nie był wcześniej grany w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej czy w dystrybucji kinowej dla najmłodszych.

Widzowie

Festiwal jest skierowany do dzieci (4-12 lat) i ich opiekunów – rodziców, dziadków oraz, w przypadku grup zorganizowanych, nauczycieli i pedagogów.

Komunikacja i promocja

Udział w Festiwalu wielu kin z różnych miast tworzy ogólnopolski charakter wydarzenia i kreuje festiwalową mapę kraju. Organizatorzy chcą zaprosić widzów do udziału w wydarzeniu na dużą skalę, które jednoczenie promuje wspólne, rodzinne oglądanie filmów i uczestniczenie w życiu kulturalnym.

Organizatorzy przygotowują materiały informacyjne i promocyjne, jak plakaty czy sprofilowane pod kino ulotki itp. Promocja, akcentująca ogólnopolski charakter wydarzenia, pozwala docierać do mediów o zasięgu krajowym, jak również lokalnym.

Nośniki

Wszystkie filmy będą miały polską wersję wgraną na nośnikach (w większości będą to płyty blu-ray z lektorem, do 3 tytułów, z którymi organizatorzy wiążą późniejsze plany dystrybucyjne, zostanie przygotowany dubbing i, oprócz płyt, również DCP). 

Zgłoszenia należy przesyłać do 4 lipca na adres mateusz.mozdzen@nowehoryzonty.pl.

Więcej informacji o Kinie Dzieci na stronie www.kinodzieci.pl.

Informacja prasowa

21.06.2016