Festiwal Krótkich Filmów Unii Europejskiej – zgłoszenia

Instytut Polski w Pekinie wraz z Delegaturą UE w Chinach zapraszają do udziału w nowej inicjatywie promującej polskie talenty filmowe Short Film Festival. Festiwal organizowany jest we współpracy z China Soong Ching Ling Foundation.

Zgłoś swój film

Na festiwal zakwalifikuje się około 40 twórców z różnych Państw Unii Europejskiej (po 1-2 na kraj). Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną. Ceremonia wręczenia nagród, transmitowana na żywo w chińskiej telewizji, odbędzie się wiosną 2017 roku w mieście Yangzhou, położonym u zbiegu rzeki Jangcy i Wielkiego Kanału. Oprócz projekcji w Pekinie, organizatorzy planują wyświetlanie filmów w ramach dodatkowych pokazów w kilku innych chińskich miastach.

Zgłoszenia

Filmy zgłaszane na festiwal nie mogą być starsze niż 3 lata, muszą także spełniać warunki chińskiej cenzury, to znaczy powinny być pozbawione nagości, przemocy oraz wyraźnego charakteru politycznego lub religijnego.

Zgłoszenia na festiwal będzie przyjmował pan Damian Jaśkowski (damian.jaskowski@msz.gov.pl) do 3 stycznia 2017 r. Organizatorzy proszą, aby ograniczyli Państwo swój wybór do trzech filmów krótkometrażowych fabularnych lub dokumentalnych (do 45 min.). Przy zgłoszeniu należy podać kontakt do producenta/reżysera wybranego filmu lub udostępnić organizatorom screener online, dzięki czemu będą mogli dokonać preselekcji filmów.

Na podstawie informacji prasowej

16.12.2016