Festiwal Młodzi i Film: Canal+ fundatorem nagród

Telewizja Canal+ została fundatorem nagród w tegorocznym Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych podczas Festiwalu Młodzi i Festiwal. Ponadto partnerami są firmy Heliograf i Studio Dźwiękowe Fonograf. Łącznie na zwycięzców czekają nagrody w wysokości prawie 50 000 złotych.

Podobnie jak w ubiegłym roku partnerem w konkursie została telewizja Canal+, która tym razem przeznaczyła po 10 000 złotych dla zwycięzców Jantarów 2019 za najlepszy krótkometrażowy film animowany, dokumentalny oraz fabularny. Młodzi i Film to festiwal absolutnie kluczowy dla rozwoju polskiej kinematografii. Inwestujemy w polskie kino już blisko 25 lat i wiemy, jak ważny jest filmowy debiut, dlatego tak mocno angażujemy się w koszaliński festiwal – mówi Alicja Gancarz, kierowniczka ds. programowych Canal+. Dodatkowo Canal+ zakupi również licencje do każdego z trzech zwycięskich filmów.

W tym roku autor najlepszych zdjęć do filmu krótkometrażowego otrzyma ufundowaną przez Heliograf nagrodę w wysokości 10 000 zł  z przeznaczeniem na sprzęt oświetleniowy i zdjęciowy do kolejnego filmu. Firma Heliograf już od kilku lat jest partnerem nagrody za najlepsze zdjęcia.

Ten rodzaj pomocy młodym, utalentowanym osobom powoduje naszą niezwykłą radość i dumę, więc staramy się w ramach naszych możliwości realizować kolejne tego typu projekty mające na celu wspieranie pasji i umiejętności młodych autorów zdjęć na początku ich drogi zawodowej – mówi Andrzej Jędrzejewski, właściciel firmy.

Z kolei Studio Dźwiękowe Fonograf ufundowało nagrodę w wysokości 8 000 zł z przeznaczeniem na udźwiękowienie kolejnego filmu.

Na Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie przyjeżdżam od wielu lat, rok w rok uczestnicząc w tym wyjątkowym spotkaniu twórców – młodych, starszych i najbardziej doświadczonych. Wielokrotnie filmy, nad którymi pracowałem, brały udział w Festiwalu, a każda dyskusja po filmie, każde spotkanie (w kinie czy wieczorem na plaży) jest i było cennym doświadczeniem. Tym bardziej cieszę się, że nadal mogę być częścią Festiwalu – tłumaczy współpracę z Festiwalem Radosław Ochnio, właściciel Studia Dźwiękowego Fonograf.

O tym, które filmy powalczą o nagrody w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, Festiwal poinformuje w połowie maja.

Festiwal Młodzi i Film odbędzie się w dniach 10-15 czerwca 2019 roku w Koszalinie. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Festiwal współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.

CANAL+ to największe hity filmowe i serialowe po raz pierwszy w telewizji. Nagradzane kino prosto z Hollywood i najnowsze polskie hity. Różnorodność gatunków. Najwięksi reżyserzy i aktorzy. Autorskie programy, relacje na żywo z największych wydarzeń w świecie filmu (Gala Oscarowa®, Gala Cezarów, MFF w Cannes). Wszystkie kanały CANAL+ dostępne są w jakości HD z dźwiękiem przestrzennym DD 5.1. Możliwość wyboru wersji językowej. Bogata oferta filmowa dostępna na żądanie również przez internet na urządzeniach mobilnych w serwisie nc+ GO. Widzowie mogą też oglądać filmy, seriale i programy w jakości 4K, dzięki kanałowi CANAL+ 4K Ultra HD.

Studio Fonograf zajmuje się postprodukcją dźwięku do filmów, animacji, reklam od 2007 roku. W tym czasie udało się zrealizować dziesiątki filmów z najlepszymi reżyserami w Polsce i za granicą. W naszym studiu można udźwiękowić film od podstaw aż do finalnego zgrania, które przeprowadzamy później w certyfikowanych salach zgraniowych. Wśród tytułów które uzyskały swoje brzmienie w Studiu Fonograf można wymienić: „Kler”, „Królewicz Olch”, „11 Minut”, „Beksińscy. Album wideofoniczny”, „Plac Zabaw”, „Baby Bump”, „Ptaki śpiewają w Kigali” i wiele, wiele innych wielokrotnie nagradzanych na polskich i światowych festiwalach . Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i wygodną przestrzenią umożliwiającą pracę nad wszystkimi elementami ścieżki dźwiękowej, od postsynchronów po efekty synchroniczne. Studio Fonograf to też doświadczona ekipa ludzi kierowana przez laureata Europejskiej Nagrody Filmowej w 2016 roku, Radosława Ochnio.

HELIOGRAF Sp. z o.o. – technika filmowa. Założona w 1990 roku firma jest jednym z czołowych rentali sprzętu filmowego w Polsce. Łączymy wiedzę techniczną i doświadczenie na planie. Fachowe doradztwo ze wsparciem na etapie produkcji. Oferujemy szeroki wachlarz sprzętu oświetleniowego i kamerowego wraz z agregatami i transportem oraz serwis. Na co dzień pracujemy na planach filmów fabularnych, seriali, reklam, teledysków oraz filmów studenckich. Równolegle, w dwóch magazynach – oświetleniowym i kamerowym, przygotowujemy i serwisujemy potrzebny sprzęt. W naszą pracę angażujemy nowe technologie, jak również organizujemy dla klientów i zainteresowanych prezentacje rozmaitych nowości z obszaru techniki filmowej. Poszukujemy najnowszych, dostępnych na rynku rozwiązań w obszarze zarządzania zasobami sprzętowymi. Cały czas inwestujemy w najlepszych ludzi i sprzęt, tak aby móc finalnie zaoferować wyjątkowy komfort pracy.

Informacja prasowa 


30.04.2019