Festiwal Polskich Filmów w Australii online

Ponad 30 filmów w ciągu 10 dni – tak wygląda program Festiwalu Polskich Filmów – Lato 2021 (Polish Film Festival-Summer 2021). Po raz pierwszy wydarzenie będzie dostępne online dla publiczności w całej Australii. Przegląd polskich filmów potrwa od 22 do 31 stycznia br.

Jak zauważają organizatorzy, polskie kino jest cenione na świecie i w ciągu ostatniej dekady powstało wiele filmów godnych uwagi, które można będzie obejrzeć na festiwalu. Program jest bogaty i różnorodny oraz oferuje takie filmy jak: „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego, „Czarny Mercedes” Janusza Majewskiego, „Kurier” Władysława Pasikowskiego czy „Sługi wojny” Mariusza Gawrysia.

W programie znalazły się również komedie takie jak „Na układy nie ma rady” w reżyserii Krzysztofa Rurki oraz „Szczęście świata” Michała Rosy. Nowością festiwalu są filmy dla dzieci i młodzieży, m.in. „Małpa w kąpieli”, „O psach i kotach”, „Kopciuch” czy „Paweł i Gaweł”.

Krótkie metraże

Pokazane zostaną również filmy „Warszawska Syrenka” Pawła Czarzastego, „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej i „O niezwykłej przyjaźni” Roberta Turło. Na uwagę zasługują też dwa filmy Joanny Jasińskiej-Kronkiewicz – „Len” i „To pewna wiadomość”.

Program festiwalu obejmuje również dziesięć filmów krótkometrażowych m.in. „Jerry” w reżyserii Romana Przylipiaka, „Spitsbergen” Michała Szcześniaka, „Polonez” Agnieszki Elbanowskiej i „Debiut” Katarzyny Kijek.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: polishfilmfestival.com.au

05.01.2021