Festiwal w Stuttgarcie czeka na animacje

Trwa nabór filmów animowanych na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Stuttgarcie.

Zgłoszenia

Do 1 grudnia można zgłaszać swoje filmy animowane do konkursu międzynarodowego przeznaczonego dla filmów krótkometrażowych, konkursu dla studentów szkół filmowych i artystycznych, konkursu filmów dla dzieci i młodzieży oraz sekcji AniMovie prezentującej pełnometrażowe filmy animowane. Formularz rejestracyjny wraz z regulaminem znajduje się na stronie: www.itfs.de/en/call-for-entries.

Animated Com Award

Do 15 stycznia 2015 można przesyłać zgłoszenia filmów do nagrody Animated Com Award, przyznawanej animacjom z zakresu reklamy, komunikacji przestrzennej i technologii, zrealizowanych po 1 października 2013. Na festiwalu zostanie również przyznana nagroda specjalna Daimler AG na temat „Future needs derivation – Individual mobility”. Więcej informacji: www.itfs.de/en/animated-com-award.

Konferencja FMX i Animation Production Day

20. edycja konferencji FMX poświęconej animacji, efektom, grom i transmediom odbędzie się w dniach 5-8 maja 2015. Osoby z branży będą dyskutować m.in. o nowych technologiach czy drogach finansowania i dystrybuowania swoich projektów. Więcej informacji o konferencji: www.fmx.de. Z kolei w trakcie Animation Production Day (7-8 maja) uczestnicy będą mieć możliwość przedstawić swój projekt, podczas indywidualnych spotkań producentom, nadawcom, dystrybutorom oraz potencjalnym inwestorom. Więcej informacji o APD: www.animationproductionday.de.

 

22. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Stuttgarcie odbędzie się w dniach 5-10 maja 2015.

 

Więcej informacji o festiwalu: www.itfs.de/en.

 

Na podstawie informacji prasowej

30.09.2014