Film dokumentalny "Młynarski. Piosenka finałowa" w kinach

3 listopada na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film dokumentalny „Młynarski. Piosenka finałowa” w reżyserii Alicji Albrecht.

„Młynarski. Piosenka finałowa”

Film dokumentalny „Młynarski. Piosenka finałowa” to ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z Wojciechem Młynarskim. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojciechu Młynarskim zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

Film Alicji Albrecht

Reżyserką i autorką scenariusza jest Alicja Albrecht. Przez lata związana z TVP, zrealizowała kilkadziesiąt autorskich dokumentów nagradzanych na festiwalach, między innymi: „Socjalizm lub śmierć”, „Rosja proroków czyli czas pokuty”, „I to, że nie opuszczę Cię aż do śmierci”, „Dziecko z katalogu”, „Maria”. Z Młynarskim poznała się w latach 90-tych, podczas realizacji filmu o nim („Jeszcze gram w zielone”). „Intuicja dokumentalistki podpowiedziała mi, że muszę wrócić do tego geniusza jeszcze raz, i że mam niewiele czasu. Cieszę się, że mi jeszcze raz zaufał” mówi Alicja Albrecht.

Producentem filmu jest Blue Screen, a koproducentami Telewizja Polska i Mazowiecki Fundusz Filmowy. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film „Młynarski. Piosenka finałowa” wszedł na ekrany kin 3 listopada 2017. Dystrybutorem obrazu jest Best Film. 

Na podstawie informacji prasowej dystrybutora 

03.11.2017