Film Jakuba Stożka "Poza zasięgiem" nagrodzony w Kijowie

Dokument „Poza zasięgiem” w reżyserii Jakuba Stożka zdobył nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Ukraińskich podczas festiwalu Docudays UA w Kijowie.

Docudays UA to festiwal poświęcony filmom dokumentalnym dotyczącym praw człowieka. Celem imprezy jest propagowanie otwartego dialogu na temat moralnych problemów w społeczeństwie.
„Poza zasięgiem” to historia dwóch nastolatek, które od wczesnych lat dzieciństwa wychowywały się bez matki, ucząc się w ten sposób ogromnej samodzielności, nabierając odpowiedzialności i życiowej odwagi. Ich niezwykle dojrzałą decyzją staje się próba nawiązania kontaktu z matką i odbudowania rodzinnej więzi.

Oprócz dokumentu Stożka w konkursie brał udział również obraz „Praca maszyn” w reżyserii Macieja Mądrackiego, Michała Mądrackiego i Gillesa Lepore’a.

Podczas festiwalu polskie dokumenty pojawiły się także w programie pozakonkursowym. Publiczność mogła obejrzeć dwa filmy Marcina Koszałki „Ucieknijmy od niej” oraz „Do bólu”, „Pomału” Tomasza Wolskiego, „Rogers-The Puppeter” Krzysztofa Kiziewicza, „The Invisible” Katarzyny Gondek, „Wycieczkę” Bartosza Kruhlika, „Do dna” Macieja Głowińskiego „Apostatę” Bartosza Tryzny oraz „Gugarę” Andrzeja Dybczaka i Jacka Nagłowskiego.

Festiwal Docudays UA trwa do 31 marca.

Więcej o festiwalu na stronie: http://docudays.org.ua/2010/en/index.php.

Informacja prasowa

30.03.2011