Film Joanny Jurewicz na festiwalu Tribeca

Krótkometrażowy film Joanny Jurewicz  „Rooms” zostanie pokazany na  Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tribeca, który odbędzie się w Nowym Jorku w dniach 20 kwietnia – 1 maja.

 

Do konkursu filmów krótkometrażowych zakwalifikowało się w tym roku 60 produkcji. „Rooms” zostanie pokazywany w sekcji filmów studenckich i będzie to jego światowa premiera. Film opowiada historię hotelowej pokojówki, która marzy o domu.
 
Reżyserka filmu jest absolwentką  wydziału reżyserii New York University, Tisch School of the Art. Współautorem scenariusza  jest Adam Walsh, a autorką zdjęć Monika Lenczewska. Główną rolę w obrazie zagrała brytyjska aktorka  Marianne Jean-Baptiste, nominowana do Oscara z rolę w filmie „Sekrety i kłamstwa” Mike’a Leigh.

Festiwal Filmowy Tribeca odbywa się od 2001 roku. Powstał z inicjatywy Roberta de Niro, Jane Rosenthal i Craiga Hatkoffa. Celem imprezy jest wsparcie debiutujących reżyserów, dotarcie z prezentowanymi filmami do jak największej liczby odbiorów, a także promocja Nowego Jorku jako centrum przemysłu filmowego.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.tribecafilm.com/festival.

11.04.2011