Film Katarzyny Klimkiewicz nagrodzony w Bath

Podczas 22. edycji Festiwalu Filmowego w Bath Nagrodę Publiczności otrzymał film „Flying Blind” Katarzyny Klimkiewicz. Film trafi do kin w Wielkiej Brytanii wiosną 2013 roku.

Nagroda Publiczności

W programie festiwalu, który od 1990 roku odbywa się w angielskiej miejscowości Bath obok filmu polskiej reżyserki pokazywane były takie tytuły jak „Holy Motors” Leosa Caraxa czy „Elena” Andrieja Zwiagincewa. Publiczność festiwalu nagrodziła film Katarzyny Klimkiewicz, który zdaniem organizatorów imprezy jest obrazem fascynującym i trzymającym w napięciu.

Film doceniony przez widzów i dziennikarzy

Światowa premiera wyprodukowanego w Anglii filmu „Flying Blind” w reżyserii nagrodzonej Europejską Nagrodą Filmową Katarzyny Klimkiewicz odbyła się 24 czerwca na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Edynburgu. Film zebrał dobre recenzje krytyki i prasy branżowej. Jest opowieścią o dojrzałej kobiecie pracującej w przemyśle lotniczym. Frankie poznaje młodego Algierczyka i nawiązuje z nim romans, który przynosi poważniejsze uczucie. Okazuje się jednak, że jej kochanek podejrzany jest o kontakty z terrorystami. Dziennikarze chwalę główną rolę Helen McCrory, cenionej brytyjskiej aktorki teatralnej i filmowej.

 

Oficjalna strona filmu: www.flyingblindfilm.com.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Marta Sikorska

07.12.2012