Film Magdaleny Łazarkiewicz w Santa Barbara

Maraton tańca

 

„Maraton tańca” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz zostanie pokazany sekcji konkursowej Eastern Block podczas 26. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Santa Barbara w USA. Festiwal odbędzie się w dniach 27 stycznia – 6 lutego 2011.

 

Akcja „Maratonu tańca” rozgrywa się w małym prowincjonalnym miasteczku. Do wygrania w maratonie tańca jest rozpalająca wyobraźnię nagroda pieniężna. Dodatkową atrakcją imprezy jest koncert wschodzącej gwiazdy, piosenkarki Dżesiki. Wszyscy marzą o głównej wygranej, z wyjątkiem trzymającego się na uboczu życia Krystiana, który zakochuje się w piosenkarce.

 

Festiwal filmowy w Santa Barbara jest imprezą o wieloletniej tradycji. Co roku przyciąga około 70 tysięcy widzów, goszcząc również wielu amerykańskich reżyserów, scenarzystów, aktorów, producentów i członków amerykańskiej Akademii Filmowej. Estern Block jest sekcją konkursową, w której prezentowane są najlepsze, wyselekcjonowane filmy ze wschodniej Europy.

 

Podczas imprezy odbędą się trzy projekcje filmu Magdaleny Łazarkiewicz, połączone ze spotkaniem reżyserki z festiwalową publicznością. Pokazy w Santa Barbara będą amerykańską premierą „Maratonu tańca” i drugą prezentacją obrazu po światowej prapremierze na festiwalu w Pusan, w październiku 2010. Premiera kinowa w Polsce planowana jest na przełomie marca i kwietnia 2011.

 

Autorami scenariusza „Maratonu tańca” są Magdalena Łazarkiewicz i Maciej Kowalewski. Producentem jest Grupa Filmowa. Za dystrybucję obrazu odpowiada Kino Świat.

 

Film powstał przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, gminy Wrocław i Województwa Dolnośląskiego.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: http://sbiff.org.

 

Informacja prasowa

26.01.2011