Film Marty Pajek nagrodzony w USA

Współfinansowany przez PISF film Marty Pajek „Figury niemożliwe i inne historie II” zdobył Granx Prix na festiwalu animacji GLAS w Stanach Zjednoczonych.

Grand Prix na festiwalu w USA

Film Marty Pajek „Figury niemożliwe i inne historie II” zdobył Granx Prix na festiwalu animacji GLAS w Stanach Zjednoczonych. Film do tej pory był pokazywany na 30 festiwalach w Polsce i za granicą i zdobył nagrody m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Animator czy Message to Man w Petersburgu. 

„Figury niemożliwe i inne historie II”

Bohaterką filmu jest kobieta, która w codziennej bieganinie potyka się i przewraca. Kiedy wstaje, odkrywa że jej dom posiada nieoczekiwane właściwości – zbudowany jest z paradoksów i wypełniony iluzjami. Film jest drugą częścią tryptyku „Figury Niemożliwe i inne historie” inspirowanego koncepcją figury niemożliwej. Każda z części opowiada o dążeniu do doskonałości i spełnienia w rzeczywistości pełnej pułapek.

Film ze wsparciem PISF

Producentem filmu jest firma Animoon. Film był współfinansowany przez PISF, a jego promocją zagraniczną zajmuje się Agencja Promocji Filmów Krakowskiej Fundacji Filmowej. 

Informacja prasowa 

10.03.2017