Film Marty Pajek z Grand Prix w Stuttgarcie

Współfinansowany przez PISF film animowany Marty Pajek „Figury niemożliwe i inne historie II” otrzymał Grand Prix 24. Festiwalu Filmów Animowanych w Stuttgarcie. 

„Figury niemożliwe i inne historie II”

Bohaterką filmu Marty Pajek jest kobieta, która w codziennej bieganinie potyka się i przewraca. Kiedy wstaje, odkrywa że jej dom posiada nieoczekiwane właściwości – zbudowany jest z paradoksów i wypełniony iluzjami. Film jest drugą częścią tryptyku „Figury Niemożliwe i inne historie” inspirowanego koncepcją figury niemożliwej. Każda z części opowiada o dążeniu do doskonałości i spełnieniu w rzeczywistości pełnej pułapek.

„Figury niemożliwe i inne historie II” Marty Pajek, które swoją światową premierę miały na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym od tej pory były pokazywane na ponad 35 festiwalach, zdobywając 15 nagród m.in. na festiwalach Glas, Message to Man, Tricky Women czy Holland Animation Film Festival.

Producentem „Figur niemożliwych i innych historii II” Marty Pajek jest Animoon. Zagraniczną promocję filmu i dystrybucję festiwalową prowadzi Agencja Promocji Filmów Krakowskiej Fundacji Filmowej.

Festiwal Filmów Animowanych w Stuttgarcie 

Festiwal w Stuttgarcie jest największym festiwalem animacji w Niemczech i jednym z najbardziej prestiżowych festiwali animacji w Europie i na świecie. Festiwal posiada akredytację Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznającej Oscary. Co roku w ramach festiwalu filmy są nagradzane w 11 kategoriach. Ostatnim polskim filmem, który zdobył Grand Prix festiwalu było „Strojenie instrumentów” Jerzego Kuci, nagrodzone w 2002 roku. W ramach festiwalu co roku organizowane są targi FMX, które ściągają do Stuttgartu ponad 2500 profesjonalistów z branży animacji i VFX. W tym roku podczas festiwalu i targów odbyło się ponad 200 wydarzeń i zaprezentowano prawie 1000 filmów.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie: www.itfs.de.

Informacja prasowa

09.05.2017