Film „Masza” w selekcji aż trzech festiwali

Współfinansowany przez PISF obraz Krzysztofa Chodorowskiego „Masza” znalazł się w oficjalnej selekcji trzech imprez filmowych. Są to dwa amerykańskie festiwale kina niezależnego: HollyShorts Film Festival i St. Louis International Film Festival oraz Interfilm International Short Film Festival w Berlinie.

To wstrząsająca historia pracującej na czarno w polskiej fabryce Ukrainki Wiery, która podejmuje rozpaczliwą próbę udzielenia pomocy swojej poszkodowanej w wypadku koleżance, Maszy. Choć film nie przedstawia historii, która wydarzyła się naprawdę, jest wypadkową różnych zdarzeń, które miały miejsce.

„Masza” miała swoją premierę na festiwalu Kameralne Lato w Radomiu, gdzie zdobyła Nagrodę Publiczności, a odtwórczyni głównej roli Daria Polunina otrzymała nominację do Nagrody im. Jana Machulskiego. Film był również prezentowany na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

O reżyserze filmu

Krzysztof Chodorowski urodził się w 1992 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Obecnie studiuje na III roku Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Współpracował z takimi twórcami, jak nominowani do Oscara: Paweł Edelman, Sławomir Fabicki i Bartosz Konopka.

Jego dokumentalny debiut „Siewca” miał premierę w 2019 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Transatlantyk” w Łodzi, zaś krótkometrażowy fabularny film „Motocykl” na Equninoxio Film Festival w Bogocie w 2019 roku.

19.10.2020