Film „Na drodze” nagrodzony w San Francisco

Krótkometrażowy film Bartosza Nowackiego „Na drodze” otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu Another Hole in the Head w San Francisco.

Nagroda publiczności w San Francisco

Amerykańska publiczność doceniła film „Na drodze”, któremu przyznała nagrodę w kategorii najlepszy thriller krótkometrażowy. Kilka tygodni temu film otrzymał na 18. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles Nagrodą Specjalną Jury „Cinema Without Borders”. W najbliższym czasie film będzie pokazywany na 30. Festiwalu Filmowym Foyle w Irlandii (17-26 listopada).

„Na drodze”

Szymon Bobrowski i Przemysław Bluszcz w filmie „Na drodze”. Fot. Marcin Kłusak.

„Na drodze” to opowieść o kobiecie, która podczas długiej podróży zabiera autostopowicza. Mężczyzna od samego początku nie wzbudza zaufania, a kobieta, czując niepokój i narastające zagrożenie, postanawia zabrać kolejną osobę. W zamkniętej przestrzeni auta między trójką nie-znajomych nawiązuje się pełna napięcia gra. Bohaterowie skrywają tajemnice, które ujawniając się małymi krokami, doprowadzą do tragicznych w skutkach wydarzeń.

Film „Na drodze” miał swoją premierę 8 sierpnia podczas prestiżowego LA Shorts Fest. Był pokazywany m.in. na festiwalach w Bostonie, Byron Bay, Lancaster i Winchester. Otrzymał nagrody m.in. 18. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Kalifornii (Najlepszy Film Fabularny – edycja letnia), Festiwalu Filmów Niezależnych w Los Angeles (Najlepszy Film Zagraniczny – edycja majowa) i Festiwalu Filmowym Top Shorts Online (Najlepszy Film – edycja majowa). Obraz otrzymał również nominacje na Festiwalu Filmowym Cinema City w Serbii oraz Suspense Film Festival w kategorii „First Shot”.

Twórcy

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Bartosz Nowacki, który obecnie rozwija swój nowy scenariusz w ramach programu Atelier Scenariuszowe. Autorem zdjęć jest Michał Sterzyński. W obsadzie filmu „Na drodze” znaleźli się: Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski, Adam Bobik, Przemysław Bluszcz oraz Jakub Papuga.  Za produkcję filmu odpowiada firma ALISTAN. Koproducenci: Stern Pictures oraz Regionalny Fundusz Filmowy Poznan Film Commission.

Więcej informacji o filmie można znaleźć na stronach: http://nadrodzefilm.pl/ i www.facebook.com/nadrodzefilm.  

Więcej informacji znajduje się na stronach:

www.ahith.com/events/just-desserts-on-the-road,                              http://foylefilmfestival.org/programme/light-motion-awards-%E2%80%93-international-short-film-programme-five.

Więcej informacji o Atelier Scenariuszowym znajduje się na stronie: www.pisf.pl/aktualnosci/znamy-uczestnikow-atelier-scenariuszowego-2017.

Informacja prasowa

14.11.2017