Film „Pan Rudnicki i samochody” nagrodzony w Portugalii i USA

30-minutowa komedia w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego pt. „Pan Rudnicki i samochody” otrzymała w ostatnim czasie dwa wyróżnienia na zagranicznych festiwalach – CinAlfama Lisbon International Film Awards w Portugalii oraz Taos Shortz Film Fest w USA.

„Pan Rudnicki i samochody”

Film opowiada o perypetiach skromnego dziennikarza wyjeżdżającego do Niemiec w celu zakupu nowego, rodzinnego samochodu. W głównych rolach występują Arkadiusz Brykalski,  Magdalena Schejbal, Katarzyna Z. Michalska i Krzysztof Bartoszewicz.

Twórcy

Reżyserem filmu jest Andrzej Mańkowski. Kanwą scenariusza filmu (autorstwa Oriany Kujawskiej) było opowiadanie Janusza Rudnickiego pt. „Herr Rudniki i złodzieje samochodów”. Operatorem obrazu jest Andrzej Juński, realizatorem dźwięku – Marcin Kowalczyk, a autorkami scenografii i kostiumów Agnieszka Modelska-Paluch i Katarzyna Kańska. Opiekę artystyczną nad filmem sprawował Jacek Bromski. Koproducentem filmu jest firma HOP! Media Beaty Hrycyk-Mańkowskiej, a partnerami współfinansującymi projekt: kreatywnyregion.pl i województwo kujawsko-pomorskie. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Program „30 Minut”

Film powstał w ramach Programu „30 Minut” realizowanego przez Studio Munka i Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Gdzie można obejrzeć film?

W chwili obecnej film jest dystrybuowany na płytach DVD (kolekcja Studia Munka „Polskie debiuty 2016”) oraz antenach telewizyjnych Canal+. Daty najbliższych emisji:

  • Canal+, sobota 13 maja, godz. 1:25,
  • Canal+ 1, sobota 13 maja, godz. 2:25,
  • Canal+, środa 17 maja, godz. 11.15,
  • Canal+1, środa 17 maja, godz. 12.15.

Pełna lista zwycięzców portugalskiego festiwalu znajduje się na stronie: www.cinalfama.com/?page_id=1866, amerykańskiego: www.taosshortz.com/2016/2017-taos-shortz-award-winners.

Na podstawie informacji prasowej 

04.05.2017