Film Polski on Tour 4

W dniach 15 października – 16 listopada 2015 odbędzie się przegląd polskich filmów w Niemczech i Belgii Film Polski on Tour 4. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film Polski on Tour po raz czwarty

Film Polski on Tour 4 jest kolejną edycją przeglądu współczesnej polskiej kinematografii, zainicjowanego przez Instytut Polski w Düsseldorfie. Coroczne pokazy odbywają się renomowanych kinach studyjnych na terenie Zachodnich Niemiec, w miastach Nadrenii Północnej Westfalii, w Akwizgranie, Düsseldorfie i Monastyrze. W tym roku projekcje odbędą się też w St. Vith, niemieckojęzycznej części Belgii.

Filmy w programie

Niemieccy i niemieckojęzyczni kinomanii zobaczą najciekawsze produkcje ostatnich dwóch lat, uhonorowane licznymi nagrodami w kraju i na międzynarodowych festiwalach. W programie wydarzenia znajdą się następujące filmy: „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej, „Bogowie” Łukasza Palkowskiego, „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego, „Powstanie Warszawskie” oraz „Miasto 44” Jana Komasy, „Ziarno prawdy” Borysa Lankosza i „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy.

Organizatorzy

Głównym organizatorem wydarzenia jest Made in Dialog Stowarzyszenie Przyjaciół Instytutu Polskiego w Düsseldorfie i Instytut Polski w Düsseldorfie, współpracujący z Instytutem Polskim w Brukseli i kinami partnerskimi Corso w St. Vith, Apollo w Akwizgranie, Die Linse w Monastyrze i Bambi w Düsseldorfie.

Pełen program wydarzenia jest dostępny na stronie: www.polnisches-institut.de.

Informacja prasowa

08.10.2015