Film "Poza zasięgiem” Jakuba Stożka nagrodzony w Meksyku

Film „Poza zasięgiem” Jakuba Stożka zdobył pierwszą nagrodę dla „Najlepszego Międzynarodowego Filmu Krótkometrażowego” podczas 5. Międzynarodowego Festiwalu Kina Dokumentalnego DOCSDF w mieście Meksyk.

 

Bohaterkami „Poza zasięgiem” są dwie nastolatki, Klaudia i Karolina. Siostry, które zostały porzucone przez matkę we wczesnym dzieciństwie, pragną nawiązać z nią kontakt. Dowiadują się, że w przeszłości przebywała w zakładzie karnym, a obecnie mieszka za granicą. Starsza z nich, Karolina, wyjeżdża do Paryża, by spotkać się z matką.

 

„Poza zasięgiem” jest debiutem Jakuba Stożka, który podczas 50. Krakowskiego Festiwalu Filmowego został uhonorowany Złotym Smokiem dla reżysera najlepszego filmu krótkometrażowego. Jego obraz otrzymał także Wyróżnienie w Konkursie Polskim. Film zdobył również „KANewkę Dziennikarzy” na wrocławskim Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN.

 

Festiwal DOCSDF jest największym i najbardziej prestiżowym festiwalem kina dokumentalnego w Meksyku. Do selekcji tegorocznej, piątej edycji, która zakończyła się 31 października, nadesłano ponad 1000 filmów.

02.11.2010