Filmoteka Śląska zbiera filmy o udziale kobiet w przemyśle

Tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki Industriada odbędzie się w 44 obiektach zlokalizowanych w całym województwie śląskim. Główne atrakcje zaprezentowane zostaną w sobotę 9 czerwca. Filmoteka Śląska wspomaga to wydarzenie.

„Program wydarzeń jest budowany tak, aby pokazać, że «Industria jest kobietą» – to główny motyw tematyczny tegorocznej Industriady. Wiemy także, że w czasie festiwalu będziemy wybierać spośród pięciuset, w większości bezpłatnych, wydarzeń, które powinny ucieszyć zarówno osoby poszukujące autentycznych wrażeń, jak i pasjonatów techniki czy zwolenników ciekawej muzyki i wydarzeń artystycznych. Na pewno nie zabraknie wydarzeń przygotowanych z myślą o dzieciach” – piszą organizatorzy przedsięwzięcia.

Industria jest kobietą

W nawiązaniu do tegorocznego hasła Industriady – Industria jest kobietą, Instytucja filmowa Silesia Film zaprasza do udziału w konferencji, w ramach której ogłoszona zostanie zbiórka amatorskich filmów, jakie powstały na terenie osiedli robotniczych oraz zakładów przemysłowych na temat udziału kobiet w życiu przemysłowym.

Podczas konferencji głos zabiorą:

● Henryk Mercik – Członek Zarządu Samorządu Województwa Śląskiego

● Patryk Tomiczek – Dyrektor Instytucji Filmowej Silesia Film

● Agata Tecl-Szubert – Filmoteka Śląska

● Aleksandra Kandzia-Ulrych – Wiceprezes Zarządu Fundacja Giesche

Gdzie: Fabryka Porcelany, ul. Porcelanowa 23, Katowice

Kiedy: 11 kwietnia 2018, godz. 11.00

Konferencję poprowadzi Jarosław Makowski – kierownik działu promocji Instytucji Filmowej Silesia Film.

Informacja prasowa


09.04.2018