Filmoteka Szkolna. Akademia

W dniach 21-22 stycznia 2012 roku w Warszawskiej Szkole Filmowej, odbyły się warsztaty filmowe dla nauczycieli biorących udział w „Filmotece Szkolnej. Akademii”, która stanowi część programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna, stworzonego i współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film o warsztatach

Warsztaty składające się z 2 części: reżysersko-operatorskiej i montażowej, odbyły się dla dwóch 15-osobowych grup. Pierwszego dnia nauczyciele kręcili krótkie filmy, według zaproponowanego im scenariusza. Drugi dzień warsztatów był poświęcony montażowi. Nauczyciele pod opieką wykładowców uczyli się złożyć zarejestrowany dzień wcześniej materiał w logiczną i atrakcyjną wizualnie sekwencję, w pracowniach WSF. Warsztaty poprowadzili: Andrzej Wolf, Jarosław Kupść, Kamil Czwartosz ,Wojciech Węgrzyn i Adam Mendry.

 

Przebieg warsztatów prezentujemy w materiale wideo, przygotowanym przez Warszawską Szkołę Filmową.

 

 

Kolejne warsztaty filmowe dla nauczycieli biorących udział w projekcie „Filmoteka Szkolna. Akademia” odbędą się w dniach 26-27 maja 2012. Więcej informacji tutaj.

„Filmoteka Szkolna. Akademia”

„Filmoteka Szkolna. Akademia” to cykl warsztatów dla nauczycieli, których celem jest ukształtowanie wiedzy i umiejętności nauczania o polskim filmie w ramach programu Filmoteka Szkolna. Oprócz warsztatów praktycznych, na których nauczyciele uczą się podstaw operatorskich i montażu filmowego, od października 2011 roku razem z uczniami mogą korzystać ze specjalnej internetowej platformy e-learningowej (akademia.szkolafilmowa.pl), na której mają dostęp do wideo-wykładów o polskich filmach i wirtualnych dyżurów z filmoznawcami.

 

„Filmoteka Szkolna. Akademia” jest wspólnym przedsięwzięciem PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Filmoteka Szkolna

To program edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którego celem jest włączenie wiedzy o filmie do procesu edukacji szkolnej. Uczniowie uczą się o filmach z wykorzystaniem pakietów składających się z 55 wybranych obrazów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, wraz z omówieniami i materiałami dydaktycznymi.

 

Filmoteka Szkolna jest przedsięwzięciem PISF, realizowanym we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawską Szkołą Filmową.

 

Więcej informacji na stronie Filmoteki Szkolnej: www.filmotekaszkolna.pl i na fanpage’u na Facebooku: www.facebook.com/FilmotekaSzkolna.

 

Informacje o „Filmotece Szkolnej. Akademii” na stronie: www.filmotekaszkolna.pl/akademia.

 

Internetowa platforma „Filmoteki Szkolnej. Akademii”: akademia.szkolafilmowa.pl.

 

Paulina Bez

 

09.02.2012