"Filmoteka Szkolna. Akcja!" w całkiem nowej odsłonie

Blogi i vlogi projektowe, warsztaty eksperckie, filmowe gry miejskie i filmoznawcze webinaria – o takie działania wzbogaci się „Filmoteka Szkolna. Akcja!” od najbliższego roku szkolnego. Nowa odsłona projektu ma jeszcze skuteczniej zachęcać nauczycieli i uczniów do świadomego kontaktu ze sztuką filmową. Rekrutacja szkół potrwa do 30 września.

„Poprzez nowy pomysł chcemy jeszcze mocniej zaangażować uczniów i nauczycieli w filmowe działania, a przy okazji rozwijać ich kompetencje. Dlatego też zachęcamy szkoły do udziału w zaproponowanych zadaniach” – mówi Karolina Giedrys-Majkut, koordynatorka projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. Wśród nich znalazły się m.in. wytyczenie filmowej trasy spacerowej po mieście, opracowanie quizu filmoznawczego i nakręcenie spotu reklamowego. Za wykonywanie zadań przyznawane będą srebrne i złote odznaki, szkoły otrzymają też nagrody w postaci pakietu Filmowej Gry Miejskiej lub warsztatów z ekspertami edukacji filmowej. Wyróżniane będą także szkoły, które skutecznie zachęcą do udziału w projekcie inne placówki.

Począwszy od października w ramach projektu organizowane będą również webinaria filmoznawcze poświęcone różnym aspektom sztuki filmowej, związanym z tematyką danego miesiąca.

Realizowany od 2009 roku projekt „Filmoteka Szkolna. Akcja!” stanowi element ogólnopolskiego programu Filmoteka Szkolna i ma na celu wspieranie nauczycieli w wykorzystaniu filmów podczas zajęć szkolnych, promocję dobrych praktyk z zakresu edukacji filmowej, a także stworzenie uczniom i nauczycielom możliwości nawiązania kontaktów ogólnopolskich oraz wymiany doświadczeń. W projekcie co roku uczestniczy blisko 200 szkół z całej Polski.

Projekt „Filmoteka Szkolna. Akcja!” realizowany jest wspólnie przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Informacja prasowa

22.08.2016