Filmoteka Szkolna na 40. FFG

Filmoteka Szkolna zaprasza do udziału w różnych edukacyjnych wydarzeniach na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni. 

Studio Filmoteki Szkolnej

Grupa licealistów z trójmiejskich szkół, pod kierunkiem profesjonalistów z TVP Kultura i Gdyńskiej Szkoły Filmowej, zrealizuje reportaże i fotorelacje z Festiwalu. Materiały będą dostępne m.in. na stronie www.filmotekaszkolna.pl oraz w Gazecie Festiwalowej.

Debaty filmowe „Skrytykuj!”

Debaty po projekcjach filmów „Demon” Marcina Wrony i „11 minut” Jerzego Skolimowskiego poprowadzą krytyczki filmowe: Anna Bielak i Kaja Klimek. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję podzielić się swoimi opiniami na temat obejrzanych filmów. Debaty stanowią kontynuację akcji „Skrytykuj!” promującej świadomą dyskusję o kinie.

Warsztaty i wykłady

Młodzież z trójmiejskich szkół weźmie udział w prowadzonych przez specjalistów oraz Liderów Filmoteki Szkolnej wykładach i warsztatach dotyczących pisania recenzji filmowych, analizy plakatu filmowego, a także w kuratorskim oprowadzeniu po wystawie „Filmy Romana Polańskiego w światowym plakacie filmowym”.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: filmoteka@pisf.pl do 4 września. Szczegółowy program wydarzeń oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie: www.filmotekaszkolna.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wstęp wolny

Miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe

Czas: 15-18 września, godz. 9.00-15.00

Koordynacja: Agata Sotomska, tel.: 695 363 351, filmoteka@pisf.pl

Organizator: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Partnerzy: Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, Strefa Mediów, Muzeum Kinematografii, Gdyńska Szkoła Filmowa

01.09.2015