Filmowa Stolica 2016

Ponad 20 miejsc pokazów w całej Warszawie od Białołęki po Ursynów i to wszystko przez aż 10 tygodni! 28 czerwca na Polu Mokotowskim odbędzie się Inauguracja Filmowej Stolicy Lata pod hasłem „Przyjdź i uśmiechnij się! #CitiSmile”. Sponsorem pokazu jest bank Citi Handlowy.

Inauguracja Filmowej Stolicy Lata

Filmowa Stolica Lata rozpoczyna się 28 czerwca Inauguracją z Citi Handlowy na Polu Mokotowskim. O godzinie 21:45 wyświetlony zostanie film „Zjawa” w reżyserii Alejandro González Iñárritu. Partner inauguracji, bank Citi Handlowy, przygotował dla swoich gości specjalną strefę z leżakami i fotobudką, której towarzyszy hasło #CitySmile. Tego dnia jak i na wielu innych projekcjach rozdawana będzie za darmo pizza Domino’s. Pizzeria zapewni też leżaki w tym roku. Warto przyjść wcześniej ponieważ na terenie imprezy czeka duża, ale ograniczona liczba leżaków. Będzie też kilka specjalnych podwójnych leżaków dla singli.

Nowe lokalizacje

Wśród nowych lokalizacji, które pojawią się na mapie Filmowej Stolicy Lata znalazł się Instytut Audiowizualny (ul. Wałbrzyskiej 3/5), który zaprasza na cykl „Piękni czterdziestoletni – o pewnym pokoleniu polskiego kina”. Pokazy będą odbywać się w każdy piątek lipca i sierpnia na dziedzińcu Instytutu. Obraz wyświetlany będzie na wielkim ekranie, a dźwięk dystrybuowany przez bezprzewodowe słuchawki (200 sztuk). To subiektywny przegląd filmów zrealizowanych przez polskich reżyserów urodzonych w latach 70. Jeszcze niedawno młodzi, zdolni, przyszłościowi – stali się niepostrzeżenie dojrzałymi twórcami i twarzami renesansu polskiego kina, coraz chętniej pokazywanego i nagradzanego na światowych festiwalach. Czy łączy ich coś poza metryką? Czy można mówić o nich łącznie – jako jednym, specyficznym pokoleniu polskiego filmu? Pokazane zostaną między innymi „Boisko bezdomnych” Kasi Adamik, „Papusza” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej. Należy pamiętać o dokumencie ze zdjęciem – będzie niezbędny do wypożyczenia słuchawek. W przypadku niesprzyjającej pogody pokazy odbędą się w sali audiowizualnej Ziemia Obiecana. Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej. Wstęp jak na wszystkie pokazy Filmowej Stolicy Lata jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Szczegółowy harmonogram projekcji wraz z lokalizacjami dostępny jest na stronie: www.filmowastolica.pl.

Na podstawie informacji prasowej

27.06.2016