Filmowa zbiórka na 25. finał WOŚP

Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz szósty będzie koordynował filmowe aukcje na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zachęcamy Państwa – przedstawicieli środowiska filmowego – do przekazywania na aukcje przedmiotów związanych z polskim kinem. W ciągu pięciu ostatnich lat Orkiestra zebrała dzięki Państwu blisko 130 tysięcy złotych (129 430,51).

Pieniądze z 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przekazane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. PISF będzie koordynował aukcje przedmiotów związanych z polskim kinem i wydarzeniami filmowymi w specjalnym serwisie aukcyjnym WOŚP – Allegro. Licytacje rozpoczną się pod koniec grudnia i potrwają do połowy stycznia. Zwycięzcy aukcji będą wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP.

Przedmioty i przeżycia związane z polskim filmem

Zachęcamy Państwa do przekazywania pamiątek związanych z polskim kinem – rekwizytów, kostiumów, zaproszeń na premiery, roboczych scenariuszy, karnetów na festiwale, plakatów czy albumów z autografami. Coraz większym powodzeniem cieszą się przeżycia filmowe – wizyta na planie zdjęciowym lub zwiedzanie wytwórni filmowej, możliwość zagrania epizodu w filmie lub zjedzenia kolacji z rozpoznawalnym artystą. Czekamy na Państwa propozycje!

Podczas ostatniego Finału Orkiestry, w 58 koordynowanych przez PISF aukcjach, udało się zebrać 32 724,50 zł. Za największe kwoty wylicytowane zostały: epizod w filmie Jacka Bromskiego, walizka planowa Wojciecha Smarzowskiego oraz krzesło reżyserskie z podpisem Agnieszki Holland.

Podsumowanie poprzedniej akcji znajdą Państwo na stronie www.pisf.pl/aktualnosci/ponad-32-tysiace-zlotych-na-rzecz-wosp.

Zbiórkę koordynuje Kalina Cybulska, tel. 695 363 354, mail: kalina.cybulska@pisf.pl.  

07.12.2016