Filmowe ferie w warszawskich kinach

28 stycznia w Warszawie i województwie mazowieckim rozpoczęły się ferie zimowe. Specjalne programy dla młodych widzów przygotowały z tej okazji warszawskie kina.

Podróże i książki w kinie „Iluzjon”

W Iluzjonie – kinie Filmoteki Narodowej pierwszy tydzień ferii będzie poświęcony filmowym podróżom w bliskie i dalsze okolice. Najmłodsi widzowie będą mogli dzięki magii kina odbyć lot balonem („Podróż balonem”), wyruszyć w podróż po Ameryce z Muppetami („Muppety jadą do Hollywood”), wypłynąć w rejs trójwymiarowym pirackim statkiem po morzach i oceanach („Piraci!”), odwiedzić pewną rozbrykaną dziewczynkę w Szwecji o rozpoznawalnym przez wielu imieniu Pippi („Pippi”), wreszcie wyruszyć w podróż do Afryki z bohaterami filmu „Zambezia”, który w styczniu będzie miał swoją premierę w kinach. Pokazom towarzyszyć będą warsztaty. Drugi tydzień ferii w Iluzjonie to spotkania nie tylko z filmem, ale i książką. Piękne ilustracje stworzone przez wybitnych artystów, małe wydawnictwa goszczące w siedzibie kina, multimedialna wystawa ilustracji, wielkoformatowa książka „Trzej zbójcy” – to wszystko znajdzie się w propozycji na drugi tydzień.

 

Więcej informacji oraz kalendarz projekcji: www.fn.org.pl.

„Zima w mieście” z Kinoteką

W programie specjalnie przygotowanym przez warszawską Kinotekę na czas ferii znajdzie się 9 tytułów. Jak zapewniają organizatorzy swoją ofertę kierują zarówno do dzieci, jak i młodzieży gimnazjalnej i licealnej – stąd wśród pokazów animacji takich jak „Iniemamocni” czy „Mój brat niedźwiedź” także film fabularny „Broken” Rufusa Norrisa. Po każdym z pokazów odbędą się konkursy. Istnieje możliwość zorganizowania seansu specjalnie dla większej grupy widzów.

 

Więcej informacji: www.kinoteka.pl oraz j.nowinska@kinoteka.pl.

„Ferie z Gutek Film” w kinie Muranów

W warszawskim kinie Muranów zobaczymy podczas zimowych ferii m.in. „Wyjście przez sklep z pamiątkami” (29 stycznia), „Once” (30 stycznia), „Jestem miłością” (31 stycznia) czy „Marinę Abramović: artystkę obecną” (4 lutego), „Bestie z południowych krain” (8 lutego) i „Nietykalnych” (5 lutego). Pokazy filmów przeznaczonych dla młodzieży rozpoczynają się o 13:30 lub 14:00. Cena biletu na seans to 11 złotych.

 

Więcej informacji: www.muranow.gutekfilm.pl.

Atrakcje dla najmłodszych w kinie Praha

Kino Praha wraz z Radiem Bajka, animatorami z Klauninkowa oraz libańską restauracją Le Cedre zapraszają na specjalnie przygotowane atrakcje dla najmłodszych. Codziennie od 28 stycznia do 8 lutego odbędą się poranne projekcje najnowszych bajek: „Strażnicy marzeń”, „Renifer Niko ratuje brata” oraz premierowo – „Zambezia”. Po seansach na dzieci czekać będą liczne atrakcje. 3 lutego odbędzie się bal karnawałowy, 9 lutego organizatorzy zapraszają na poranek muzyczno – filmowy Tańcograjka, natomiast 10 lutego najmłodsi w kinie Praha obejrzą spektakl „Zajączek i Małgorzata”, po którym zaplanowano projekcje bajek. Bilet na seans w tygodniu kosztuje 10 zł.

 

Więcej: www.kinopraha.pl.

 

Na podstawie informacji prasowych opracowała Marta Sikorska

29.01.2013