Filmowe Gry Miejskie w całej Polsce

W kilkunastu miastach w Polsce odbyła się kolejna edycja Filmowych Gier Miejskich. Wydarzenie zostało zorganizowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Filmowy sukces

Dzięki pomocy animatorów, wyczerpującym materiałom instruktażowym, świetnej pracy koordynatorów gier w poszczególnych miastach i zaangażowaniu uczniów, Filmowe Gry Miejskie okazały się sukcesem.

Katowice i Radom skąpane w deszczu

– Mimo deszczowej pogody nas rozgrzewały emocje. Gracze wykazali się sporą wiedzą i pomysłowością, a organizatorzy – uczniowie z I LO w Rudzie Śląskiej niebywałymi pomysłami i talentem organizatorskim – napisała w swojej relacji koordynatorka Gry na Śląsku, Beata Piotrkowska-Michalska. – W Radomiu Filmowa Gra Miejska przebiegła sprawnie. Deszcz, który padał od rana, nie przeszkodził w dobrej zabawie. Dwanaście drużyn składających się z uczniów liceów i techników zmagało się z zadaniami inspirowanym polskimi komediami – podsumował wydarzenie regionalny koordynator Gry, Jarosław Basaj.

Mafia z Konina

Katarzyna Czubińska, koordynatorka Gry w Koninie tak relacjonuje zabawę: – Młodzież z II Liceum im. K. K. Baczyńskiego stworzyła trasę oraz kolejne punkty, a także konińskie logo gry. Na śmiałków czekało osiem punktów, wśród nich, m. in. dialog z konińską mafią, iście z filmu „Kilerów dwóch”, Skumaj ten bit – twórz nowy hit, czyli tworzenie rapowanej piosenki w oparciu o film „Jesteś Bogiem”.

Los półkownika zażegnany

Warszawska Gra koordynowana przez Wiolettę Mrozek również była pełna przygód. Na szczęście ostatecznie: – Filmowa Gra Miejska w Warszawie zakończona sukcesem. Film uratowany. Uczestnicy gry uniemożliwili cenzurze wycofanie dzieła z produkcji. To była walka, aby artysta mógł przemówić do widza, walka, by widz mógł dotrzeć do kina – podsumowała organizatorka.

Pełne zaangażowanie

– Nie potrzeba nam Kubricka, by mieć Odyseję kosmiczną ani Russela Crowe’a by mieć „Piękny umysł”. 23 września, w samo południe uczestnicy rzucili się w wir rywalizacji, bardzo szybko i sprawnie przechodząc od słów powitania, do akcji gry. Przyznam szczerze, że miło było obserwować uczniów, którzy przy poszczególnych konkurencjach dwoili się i troili by móc przejść zadania obronną ręką – napisał w relacji koordynator Flmowej Gry Miejskiej w Poznaniu, Stanisław Kandulski.

 

Pełne relacje można przeczytać na stronie Filmowych Gier Miejskich. Zapraszamy również na profil Gier na Facebooku.

 

Źródło informacji: Filmoteka Szkolna.

08.10.2013