Filmowe Mazowsze - powstaje nowy e-portal

W Mazowieckim Instytucie Kultury trwają prace nad projektem „Filmowe Mazowsze – e-portal Mazovia Warsaw Film Commission”. 29 maja podpisano umowę w sprawie dofinansowania projektu ze środków unijnych na kwotę 526 720,78 zł. Całkowita wartość projektu wyniesie 823 665,95 zł.

Projekt z unijnym wsparciem

29 maja członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury Iwona Wujastyk i główna księgowa Marianna Świtulska podpisali umowę dotyczącą dofinansowania unijnego dla inwestycji wdrażanej przez MIK.

Nowy serwis internetowy dla filmowców

Jednym z punktów projektu jest stworzenie serwisu internetowego www.mwfc.pl. Portal będzie dostępny w dwóch wersjach językowych polskiej i angielskiej. Na stronie będzie można zapoznać się z ofertą kulturalną Mazowsza. Z myślą o zagranicznych kontrahentach powstanie dostępna w wersji papierowej i elektronicznej Mazovia Location Guide, gdzie udostępnione zostaną dane o Mazowszu m.in. galerie zabytków i miejsc współczesnej architektury oraz plenerów, który mogą służyć jako plan filmowy. Tzw. katalog lokacji będzie prezentowany głównie podczas festiwali i targów filmowych. Na stronie będzie dostępna także wyszukiwarka firm, które współpracują z branżą audiowizualną. Jako dopełnienie projektu jego twórcy planują utworzenie innowacyjnej i intuicyjnej mobilnej aplikacji na smartfony. Inicjatywa będzie też widoczna w mediach społecznościowych.

Pomoc urzędników w promocji regionu

Jak informuje MIK ważnym aspektem projektu jest przeprowadzenie szkolenia dla osób z mazowieckich jednostek samorządu terytorialnego o tym, jak korzystać z nowej formy kompleksowych narzędzi i pokazać potencjał swojego terenu.

Mazowiecki Instytut Kultury

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, jednostka organizacyjna Samorządu Województwa Mazowieckiego została przekształcona decyzją Sejmiku Województwa Mazowieckiego z 19 maja 2014 w Mazowiecki Instytut Kultury. Instytucja angażuje się w kulturę jako producent lub współorganizator wydarzeń i artefaktów kulturalnych. W samym 2011 roku Mazowiecki Instytut Kultury wziął udział w produkcji 7 filmów. 

Źródło: www.mik.waw.pl

01.06.2015