Filmy z Polski na Filmfest Munchen

29 czerwca  w Monachium rozpocznie się 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Filmfest Munchen. W programie wydarzenia znajdą się filmy zrealizowane przez polskich twórców.

Sekcja International Independents

W sekcji International Independents wśród 38 tytułów znajdzie się współfinansowany przez PISF film „Znieważona ziemia” (Land of oblivion/La terre outragée) w reżyserii Michale Boganim. Polskim koproducentem filmu jest firma Apple Film Production. Ta francusko-niemiecko-polsko-ukraińska koprodukcja opowiada historię kilku osób i rodzin, których życie zniszczył wybuch reaktora w Czarnobylu w 1986 roku. Podczas Filmfest Munchen film zostanie pokazany 30 czerwca, 1, 2 i 6 lipca.

Konkurs CineVision

W istniejącej od 2007 sekcji CineVision widzowie w Monachium obejrzą film Anki i Wilhelma sasnal „Z daleka widok jest piękny”. CineVision to sekcja konkursowa, prezentująca międzynarodowe debiuty fabularne. Polski film znalazł się wśród 11 tytułów z całego świata, które powalczą o nagrodę Cinevision Award i 12,000 euro. Podczas Filmfest Munchen film zostanie pokazany 30 czerwca, 1, 2 i 5 lipca.

 

Warto wspomnieć, iż w sekcji Spotlight zostanie pokazany film „Lena” belgijskiego reżysera Christophera van Rompaey, w którym jedną z głównych ról zagrała polska aktorka Agata Buzek.

 

30. Filmfest Munchen potrwa do 7 lipca. Więcej informacji: www.filmfest-muenchen.de.

19.06.2012