Filmy ze Studia Munka w Internecie

Krótkie metraże ze Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, w połowie sierpnia 2012 będą dostępne w Internecie w multimedialnej bibliotece Ninateka – portalu Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Działalność Studia im. Andrzeja Munka jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dokumenty, animacje i fabuły ze Studia Munka w Ninatece

W multimedialnej bibliotece portalu nina.gov.pl, filmy ze Studia Munka będą pojawiały się stopniowo. Pierwszych kilkanaście tytułów będzie dostępnych już od 13 sierpnia m.in. animacja „Kryminał” Marcina Jażyńskiego, dokumenty: „Agor Dromesko” w reżyserii Jędrzeja Bączyka, „Prawie milioner” Marcina Korneluka, „Serca dwa” Anny Kuśmierczyk, a także krótkometrażowe fabuły z programu „30 Minut”: „Aria Diva” Agnieszki Smoczyńskiej, „Co mówią lekarze” Michała Wnuka, „Gdyby ryby miały głos” Tomasza Jurkiewicza, „Jak to jest być moją matką” Norah McGettigan, „Trzy uściski dłoni” Marcina Latałło i „Tysiąc zakazanych krzaków” Piotra Kielara. Do tych filmów, stopniowo będą dołączały kolejne tytuły.

Studio Munka ze wsparciem PISF

Studio im. Andrzeja Munka istnieje od 2008 roku. Zostało powołane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich i jest wspierane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, który co roku przekazuje środki na produkcję kolejnych filmów młodych twórców. Celem Studia jest pomaganie debiutującym polskim filmowcom tworzącym animacje, dokumenty i fabuły w ramach programów „Młoda Animacja”, „Pierwszy Dokument” i „30 minut”.

 

Strona Ninateki: www.nina.gov.pl/ninateka.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

14.08.2012