Finaliści konkursu "Interscenario"

Zgodnie z zapowiedzią, tuż przed rozpoczęciem Festiwalu Interscenario (start: 21 października), organizatorzy imprezy podali nazwiska pięciu autorów, których teksty znalazły się w ścisłym finale Konkursu na Najlepszy Scenariusz Filmu Fabularnego.

Po długiej i wnikliwej preselekcji, spowodowanej m.in rekordową liczbą zgłoszeń do konkursu, wyłonionych zostało 5 najlepszych prac. Oto lista tegorocznych finalistów wraz z tytułami scenariuszy, które podczas tegorocznego Festiwalu staną do walki o nagrodę główną w wysokości 50 000 zł:

  • Andrzej Andrzejewski „Brak świateł”
  • Piotr Gadzinowski „Czaszka pracuje”
  • Marzena Grzegorczyk „Życie seksualne dzikich”
  • Tomasz Heryszek „Za dużo to Za mało”
  • Henryk Urbanek „Adrenalina, czyli wzloty i upadki pewnego kaskadera”

Podczas Festiwalu, jury złożone z tegorocznych gości Festiwalu Interscenario, pod przewodnictwem Andrzeja Krakowskiego w składzie: Anna Thomas, Paul Gulino i Graham Jones z pośród piątki finałowych scenariuszy wybierze zwycięską pracę, a jej autor otrzyma nagrodę główną, podczas Gali Finałowej Interscenario.

 

Fundatorem nagrody w wysokości 50 000 zł jest Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz, warto podkreślić, że jest to największa stała nagroda tego typu w Polsce.

 

Ponadto finaliści konkursu na Najlepszy Scenariusz Filmu Fabularnego mają możliwość nieodpłatnego uczestnictwa w wybranym przez siebie warsztacie mistrzowskim, odbywającym się podczas Festiwalu Interscenario.

 

To już trzecia edycja konkursu na Najlepszy Scenariusz Filmu Fabularnego Interscenario. Jak podkreślają organizatorzy imprezy w konkursie mogą wziąć udział scenariusze oryginalne, które nie zostały jeszcze zrealizowane, a co najważniejsze zwycięzca nie traci praw autorskich do swojego skryptu, nagradzamy więc sam talent.

Festiwal Interscenario odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 21 do 24 października 2010 r.

www.interscenario.pl.

 

Informacja prasowa

08.10.2010