FIPRESCI Warsaw Critics Project

Warszawska Fundacja Filmowa i Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Filmowych FIPRESCI czekają na zgłoszenia młodych dziennikarzy filmowych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, na warsztaty FIPRESCI Warsaw Critics Project.

Dziesiąta edycja programu

Dziesiąta edycja programu odbędzie się w ramach 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego i 11. Targów CentEast w dniach 9-18 października 2015 roku. Wyselekcjonowani dziennikarze zostaną zaproszeni do udziału w obu wydarzeniach, będą mieli okazję poznać twórców prezentowanych na WFF filmów oraz zapoznać się z działalnością branży filmowej, a także wziąć udział w obradach jury FIPRESCI. Uczestnicy poprzednich edycji warsztatów współpracują obecnie z Indie Wire, The Hollywood Reporter, Cineuropa, Dwutygodnikiem, Filmwebem i wieloma innymi.

– Młodym dziennikarzom, którzy rzadko mają okazję wyjeżdżać za granicę w sprawach zawodowych, oferujemy możliwość współpracy z profesjonalistami światowej klasy i doświadczenia dziennikarstwa filmowego na najwyższym poziomie – zapowiadają organizatorzy.

Dla kogo?

Do udziału w FIPRESCI Warsaw Project zaproszeni zostaną dziennikarze, którzy znajdują się na początku swojej drogi zawodowej, ale posiadają już w swoim dorobku publikacje na temat filmu. Zajęcia poprowadzą doświadczeni dziennikarze:

  • Michael Pattison z Wielkiej Brytanii, publikujący na łamach Sight & Sound, Fandor, Vice, Guardian
  • Carmen Gray z Nowej Zelandii, współpracująca z Dazed&Confused, Screen International i Guardianem.

Zakres warsztatów obejmuje przygotowanie, pisanie i redakcję wiadomości, recenzji i wywiadów prasowych oraz przygotowanie i przeprowadzanie wywiadów telewizyjnych.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji ekipę telewizji festiwalowej FesTiVi, kierowanej przez Grzegorza Lipca.

W tym roku organizatorzy rozpoczęli współpracę z Film New Europe, na którego łamach będą publikowane teksty uczestników, zapewniając promocję młodych talentów i możliwość publikacji tekstów w języku angielskim.

Zgłoszenia

Zainteresowani proszeni są o przesłanie do 10 września 2015 na adres fipresci@wff.pl swoich aplikacji, zawierających:

  • życiorys
  • list motywacyjny
  • kopie trzech własnych publikacji.

Informacje na stronie internetowej www.wff.pl.

Na podstawie informacji prasowej

31.07.2015