FIPRESCI Warsaw Project - nabór

Warszawska Fundacja Filmowa oraz Międzynarodowa Federacja Krytyków Filmowych FIPRESCI zapraszają młodych krytyków filmowych do relacjonowania wydarzeń 27. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (7-16 października) oraz 7 edycji Targów CentEast (14-16 października).

 

Od sześciu lat Warszawska Fundacja Filmowa we współpracy z FIPRESCI organizuje warsztaty dziennikarskie skierowane do młodych krytyków filmowych z Europy Środkowo-Wschodniej. Do udziału w przedsięwzięciu organizatorzy zapraszają dziennikarzy, którzy znajdują się na początku swojej drogi zawodowej, ale posiadają już w swoim dorobku publikacje z zakresu sztuki filmowej.

 

Od wszystkich kandydatów organizatorzy oczekują bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i w piśmie oraz doświadczenia dziennikarskiego udokumentowanego publikacjami na łamach prasy i profesjonalnych stron internetowych. Projekt został stworzony z myślą o osobach, które nie ukończyły trzydziestu lat.

 

Wybrane osoby będą uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez uznanych krytyków filmowych oraz pracować na różnych polach dziennikarstwa filmowego – pisanie wywiadów, recenzji, raportów i relacji z festiwalu oraz Targów CentEast. 

 

Organizatorzy pokrywają koszty podróży oraz zakwaterowania w hostelu w Warszawie. Młodzi dziennikarze będą pod opieką najwyższej klasy profesjonalistów – krytyków filmowych współpracujących z czołowymi magazynami filmowymi na świecie.

Na zgłoszenia zawierające CV kandydata, autoprezentację oraz trzy opublikowane w mediach teksty organizatorzy czekają pod adresem mailowym: akredytacje@wff.pl do 15 września.

 

Informacja prasowa

24.08.2011