Fi:Re Film Restoration Summit - zapraszamy do rejestracji

Wędrujący festiwal i kolekcja filmów „Martin Scorsese prezentuje: arcydzieła polskiego kina”, światowe tournée „Dekalogu” Kieślowskiego 30 lat po prapremierze czy kolejne zmartwychwstania przedwojennych blockbusterów – wiele było w ostatnich latach spektakularnych sukcesów polskiej rekonstrukcji filmowej. W listopadzie 2017 r. polscy i zagraniczni eksperci będą mieli szansę wymienić się doświadczeniami podczas Fi:Re – pierwszej międzynarodowej konferencji o cyfrowej rekonstrukcji filmów.

Dwa dni rozmów o rekonstrukcji filmów

W konferencji, odbywającej się w dniach 9-10 listopada 2017 r., weźmie udział czołówka specjalistów od cyfrowej rekonstrukcji i digitalizacji dzieł filmowych z Polski, Włoch, Francji, Niemiec, Czech, Szwecji, Izraela czy USA, operatorów, producentów, ekspertów rekonstrukcji dźwięku, a także dyrektorów najważniejszych festiwali prezentujących filmową klasykę. Dwa dni debat o dobrych praktykach, najistotniejszych wyzwaniach i przełomowych technologiach zwieńczy premiera najnowszego zrekonstruowanego arcydzieła.

Rekonstrukcja filmów w odbudowanym mieście

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na rozmowę o rekonstrukcji niż Warszawa. Nie tylko ze względu na działających tu operatorów, kolorystów czy producentów, ale i kontekst przestrzeni: miasto niemal całkowicie zniszczone podczas wojny, a następnie odtworzone z gruzów. Podczas odbudowy trzeba było odpowiedzieć sobie na wiele pytań podobnych do tych, jakie stają przed rekonstruktorami filmów: czy odbudowywać perfekcyjnie? Czy poprawiać błędy oryginalnych budowniczych i urbanistów? Jakie ślady zniszczeń pozostawić, a jakie zniwelować?

Rejestracja

Organizatorem konferencji jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Obrady odbywać się będą po polsku i angielsku, z tłumaczeniem symultanicznym.

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: http://fi-re.pl/pl/rejestracja.htm.

Fi:Re Film Restoration Summit

Data: 9-10 listopada 2017 r.
Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39, Warszawa.

Więcej informacji znajduje się na stronach:

Fanpage Fi:Re na FB: www.facebook.com/fire.summit.
Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1596902707047382/?active_tab=about.
Instagram: www.instagram.com/firesummit/?hl=pl.
Vimeo: https://vimeo.com/user72490551.

12.10.2017