First Cut Lab Poland na 20. MFF Nowe Horyzonty

First Cut Lab Poland to program współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, skierowany do twórców polskich filmów fabularnych na etapie montażu. Tegoroczna edycja warsztatów odbędzie się we Wrocławiu w dniach 24-27 lipca w ramach wydarzenia branżowego Polish Days na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty.

Podczas warsztatów First Cut Lab wybrane zespoły złożone z producenta i reżysera, będą mieć możliwość konsultacji wersji montażowej filmu z trzema międzynarodowymi ekspertami (m.in. producentami kreatywnymi, programerami festiwalowymi, agentami sprzedaży) oraz konsultantem montażu.

Jak dotąd z programu skorzystało 51 filmów fabularnych. Wśród polskich produkcji, które uczestniczyły w warsztatach First Cut Lab, są takie tytuły jak „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego, „Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej,  „Nina” Olgi Chajdas czy film „Najmro” w reżyserii Mateusza Rakowicza.

Termin nadsyłania zgłoszeń na First Cut Lab upływa 27 maja  2020. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj.
W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu pod adresem: maartje.alders@firstcutlab.eu

Wydarzenie branżowe Polish Days odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2020 we Wrocławiu.

02.04.2020