FMF Young Talent Award 2019

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 7 kwietnia 2019 roku.

Skomponuj ścieżkę dźwiękową do fragmentu filmu „Pokot”

Muzyka do filmu „Pokot” jest w tym roku tematem konkursu Young Talent Award organizowanego w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Uczestnicy zmagań skomponują ścieżkę dźwiękową do fragmentu filmu Agnieszki Holland. W międzynarodowym jury zasiądą goście specjalni 12. FMF. Zwycięski utwór zabrzmi podczas uroczystego koncertu „Scoring4Polish Directors”, który odbędzie się 16 maja 2019 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Konkurs Young Talent Award organizowany jest po raz siódmy. W poprzednich edycjach wzięło udział blisko sześciuset młodych twórców z ponad trzydziestu krajów, a laureaci głównej nagrody działają dziś prężnie na międzynarodowym rynku muzyki filmowej. Głównym celem Young Talent Award jest wyłonienie uzdolnionych kompozytorów młodego pokolenia i zaprezentowanie ich twórczości szerokiej publiczności, a także przedstawicielom branży filmowej na świecie.

Zgłoszenia do 7 kwietnia

Tematem tegorocznej edycji jest muzyka do filmu „Pokot”, którą w oryginale skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Filmowa adaptacja powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych” w reżyserii Agnieszki Holland opowiada o serii morderstw w malowniczej scenerii Kotliny Kłodzkiej i określana jest mianem subtelnego thrillera ekologicznego. Na zgłoszenia młodych kompozytorów (górna granica wieku to 35 lat) organizatorzy czekają do 7 kwietnia 2019 roku. Konkursowe ścieżki dźwiękowe oceni międzynarodowe jury pracujące pod przewodnictwem Richarda Bellisa – kompozytora, edukatora, laureata nagrody Emmy oraz członka zarządu Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wykonawców (ASCAP).

Po weryfikacji formalnej jurorzy w drodze preselekcji wyłonią dwadzieścia jeden partytur. Zostaną one ocenione pod kątem technicznym (przestrzeganie skali instrumentów i właściwych kluczy, wskazanie obsady i liczby wykonawców, sposób zapisu znaków przy nutach, grupowanie rytmu, obecność znaków dynamicznych i artykulacyjnych itp.) oraz artystycznym (m.in. oryginalność języka muzycznego, ciekawa interpretacja fabuły, trafne dopasowanie muzyki do obrazu). Oprócz prac zakwalifikowanych do wielkiego finału jury wskaże także siedmiu zdobywców „dzikich kart” uprawniających do uczestnictwa w warsztatach 12. FMF z cyklu Master Classes. Laureatów konkursu Young Talent Award poznamy 30 kwietnia 2019 roku. Poza uczestnictwem w warsztatach nagrodą jest statuetka oraz publiczne wykonanie utworu podczas koncertu „Scoring4Polish Directors”, który odbędzie się 16 maja 2019 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zasady ogólne:

  • Konkurs dedykowany jest osobom między 18. a 35. rokiem życia.
  • Każdy uczestnik może wysłać tylko jedno zgłoszenie.
  • W konkursie nie mogą brać udziału zwycięzcy poprzednich edycji oraz uczestnicy warsztatów FMF Master Classes 2018.

12. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie potrwa od 14 do 21 maja 2019 roku.

Więcej informacji dotyczących zgłoszeń znajduje się na stronie: www.fmf.fm


18.03.2019