Folk Film Festiwal 2015

Od 19 do 22 sierpnia Sianów będzie stolicą polskiego folkloru. Folk Film Festiwal jest pierwszym w kraju – i jednym z niewielu na świecie – festiwalem filmowym poświęconym tematyce ludowej. Zrodził się z pasji do kina i naturalnej potrzeby promocji kultury polskiej wsi.

Folk Film Festiwal

to nie tylko pokazy filmów, ale także występy zespołów ludowych i teatrów ulicznych. Sianów stanie się miejscem spotkań utalentowanych młodych artystów.

Festiwalowi towarzyszą KOKOFY, czyli Konkurs Krótkich Filmów o Wsi. Skierowany jest on zarówno do amatorów, jak i doświadczonych reżyserów. Reguły konkursu są proste: wystarczy w dowolnej technice i na dowolnym sprzęcie przygotować jednominutowy film. Do wyboru są trzy kategorie: fabuła, minidokument oraz forma. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej: www.kokofy.pl.

Cel festiwalu

Zamiarem organizatorów festiwalu jest pokazanie możliwie jak najszerszego przekroju kina europejskiego z kręgu kultury folk. W tym roku gośćmi specjalnymi festiwalu będą Cezary i Katarzyna Żakowie, aktorzy teatralni i telewizyjni – dobrze znani widzom popularnych polskich seriali: „Miodowe lata” oraz „Ranczo”. Ponadto w 2. edycji Folk Film Festiwalu wezmą udział także: Marek Siudym („Miś”, „Złotopolscy”, „Hela w opałach”), Jacek Kałucki („Konopielka”, „Dekalog III”, „Barwy szczęścia”) i Sylwester Maciejewski („Alternatywy 4”, „Miodowe lata”, „Ranczo”).

Więcej informacji na stronach internetowych oraz profilu na Facebooku:

www.folkfilm.pl, www.kokofy.pl, https://pl-pl.facebook.com/folkfilmfestiwal

 

Na podstawie informacji prasowej

24.06.2015