"Fotograf" w konkursie Bucheon Choice

Współfinasowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej “Fotograf” Waldemara Krzystka walczy o nagrodę główną na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Bucheon w Korei Południowej. 

„Fotograf” w konkursie głównym

Polski film rywalizuje obok 11 innych filmów o zwycięstwo w konkursie filmów fabularnych. Nagrody w konkursie przyznawane są w sześciu kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy aktor, najlepsza aktorka, nagroda Jury, nagroda publiczności. Łączna pula nagród w konkursie filmów fabularnych wynosi 25, 000 000 (KRW).

O filmie

Film opowiada historię nieuchwytnego seryjnego mordercy, zwanego Fotografem. Akcja rozgrywa się we współczesnej Moskwie, gdzie morderca pozostawia na miejscu zbrodni, wzorem techników policyjnych, kartoniki z numerami. Prowadzący śledztwo policjanci znajdują trop, który prowadzi ich do byłego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy, do wydarzeń z lat 70. W dochodzeniu bierze udział młoda policjantka Natasza, jedyna osoba, która przeżyła spotkanie z Fotografem. Film współfinansowany był przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentem jest firma Kosmos Film a koproducentami są: Telewizja Polska, Odra Film, Studio Produkcyjne Orka, Bana Split Polska, EBH Polska, Canal+ Cyfrowy i Dreamsound. Dystrybutorem obrazu jest firma Kino Świat. Film wszedł na ekrany polskich kin 9 stycznia 2015. 

19. Międzynarodowy Festiwal Filmów Fantastycznych w Bucheon w Korei Południowej rozpoczął się 16 lipca i potrwa do 26 lipca.

Więcej informacji: www.bifan.kr/eng.

Na podstawie informacji prasowej

20.07.2015