"Frontem do widza" warsztaty 39. FFG

Do 11 sierpnia można zgłaszać się na bezpłatne międzynarodowe warsztaty „Frontem do widza”, które odbędą się w dniach 16-17 września podczas współfinansowanego przez PISF-Polski Instytut Sztuki Filmowej 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Program warsztatów

Warsztaty podzielone są na dwie części. Pierwsza z nich to otwarte dla szerokiej publiczności wykłady. Na drugą składają się dwie zamknięte sesje warsztatowe. W ich czasie uczestnicy pracować będą nad zgłoszonymi wcześniej projektami. Szczegółowy program warsztatów i sylwetki ekspertów znajdują się tutaj.

Zgłoszenia do udziału w sesjach warsztatowych

Do udziału w sesjach warsztatowych mogą zgłaszać się dwuosobowe zespoły składające się z producenta i scenarzysty, pracujące nad rozwojem filmu pełnometrażowego o potencjale międzynarodowej koprodukcji. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania projektów animowanych i dokumentalnych, choć jak przyznają preferowane będą filmy fabularne. Aby w pełni skorzystać z warsztatów, scenariusz filmu powinien mieć formę co najmniej pierwszego draftu. Wymagane jest doświadczenie w produkcji filmowej. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.

6 projektów

Do udziału w sesjach warsztatowych wybranych zostanie sześć projektów. Dla uczestników sesji warsztatowych organizatorzy zapewniają nocleg na czas wydarzenia oraz akredytacje na 39. Festiwal Filmowy w Gdyni.

Deadline: 11 sierpnia 2014

Zgłoszenia należy nadsyłać do 11 sierpnia, drogą mailową na adres mlodzi@kipa.pl, w tytule wiadomości wpisując nazwę warsztatów: Frontem do widza.

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji na stronie: www.audiowizualni.pl

 

Na podstawie informacji prasowej

18.07.2014