Frontem do widza - wykłady otwarte

Podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, w ramach warsztatów Frontem do widza, odbędą się dwa wykłady otwarte, na których Lucy Scher, Mathias Noschis i Jan Naszewski opowiedzą o sekretach pracy nad scenariuszem oraz wprowadzą w tajniki strategii marketingowej projektów filmowych.

 

Wykłady odbędą się 16 i 17 września w sali wykładowej Hotelu Gdynia (Sala Turkusowa) w godz. 10.30-12.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich akredytowanych gości 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni i, ze względu na ograniczoną ilość miejsc na sali, proszą o punktualność. Sesje poprowadzą: Lucy Scher (The Script Factory), Mathias Noschis (Alphapanda) oraz Jan Naszewski (New Europe Film Sales).

Program:

 • 16 września, wtorek, godz. 10:30 – 12:00; Dla kogo piszemy, czyli o różnych znaczeniach słowa „publiczność”
 •  

  Prowadząca: Lucy Scher, moderator: Joanna Szymańska

   

  Od pomysłu do premiery kinowej, tekst scenariusza poddawany jest wielokrotnym konfrontacjom z różnymi typami publiczności: czytają go eksperci, reżyserzy, producenci, czy wreszcie obsada aktorska. Lucy Scher w formie otwartego wykładu opowie, jak definiować docelową publiczność scenariusza na kolejnych etapach jego powstawania i jak wyjść zwycięsko ze spotkania z tym nietypowym „widzem”.

 • 17 września, środa, godz. 10:30 – 12:00; Czy jest tam kto? Strategiczne planowanie sukcesu
 •  

  Prowadzący: Mathias Noschis, Jan Naszewski, moderator: Joanna Szymańska

   

  Strategia marketingowa staje się jednym z ważniejszych elementów rozwoju projektu filmowego. Już na najwcześniejszych etapach realizacji warto zadać sobie pytanie o publiczność, do której adresujemy film. Mathias Noschis i Jan Naszewski pomogą znaleźć odpowiedzi na pytania o naszych odbiorców. Czy wiemy kim są? Czy wiemy jak najlepiej do nich dotrzeć? I dlaczego warto znać odpowiedź już na etapie scenariusza?

Wydarzenie jest organizowane przez Creative Europe Desk Polska, Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych i Sekcję Młodych Producentów KIPA oraz Pomorską Fundację Filmową.

10.09.2014