FSO: Startuje nabór do Grupy Filmu Dziecięcego i Familijnego przy wsparciu Fundacji PZU

Organizatorzy plenerów Film Spring Open i Fundacji PZU zapraszają do udziału w zajęciach Grupy Filmu Dziecięcego i Familijnego pod okiem doświadczonej w pracy z dziećmi reżyserki i scenarzystki – Doroty Kędzierzawskiej.

„Wąska specjalizacja jest koniecznością podyktowaną przez współczesny świat branży AV, a każdy rodzaj twórczości ma swoją własną specyfikę językową dostosowaną do profilu potencjalnego odbiorcy. Szczególnie w filmie dziecięcym i młodzieżowym ważna jest wiedza o specyfice widowni, a przede wszystkim umiejętności patrzenia na świat z punktu widzenia dziecka”, piszą organizatorzy.

Celem warsztatów jest przekazanie uczestnikom wiedzy w zakresie tworzenia form dla młodego widza: scenariusz, prowadzenie narracji, castingi, praca na planie, efekty wizualne i specjalne.

Dla kogo?

Do pracy w grupie mogą zgłaszać się wszyscy członkowie ekipy filmowej pragnący wziąć udział w realizacji sceny dziecięcej.

Scenarzyści oraz reżyserzy, którzy chcą, aby to właśnie ich pomysły zostały przeanalizowane lub częściowo zrealizowane w ramach pracy grupy, proszeni są o przysłanie 4-stronnicowych treatmentów filmów fabularnych dedykowanych dla młodego widza.

Piętnastu autorów wybranych na podstawie nadesłanych projektów weźmie udział w konsultacjach scenariuszowych podczas Plenerów Film Spring Open 2019. Następnie wszyscy uczestnicy grupy zostaną zaproszeni do realizacji jednej sceny spośród wybranych scenariuszy.

Zgłoszenia

Zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko oraz minimum 4-stronicowy treatment filmu fabularnego należy przesłać na adres: biuro@filmspringopen.eu do 15 września. Ogłoszenie wyników nastąpi 2 października.

Plan pracy grupy:

  • omówienie projektów i wybranie sceny do pracy,
  • mini casting,
  • nakręcenie sceny z dziećmi,
  • montaż,
  • szczegółowe omówienie sceny.

Dorota Kędzierzawska

Dorota Kędzierzawska – reżyserka, scenarzystka, wielokrotnie nagradzana. Od lat tworzy autorskie kino, którego bohaterami są wielokrotnie dzieci. W jej dorobku są takie filmy jak: „Początek”, „Koniec świata”, „Diabły, diabły”, „Wrony”, „Nic”, „Jestem”, „Pora umierać”, „Jutro będzie lepiej”.

Plenery Film Spring Open

Plenery Film Spring Open to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, skierowany do młodych twórców z branży audiowizualnej, powstały w 2005 roku dzięki inicjatywie prof. Sławomira Idziaka. Tegoroczne Plenery Film Spring Open odbędą się w dniach 15–24.10 w krakowskich Przegorzałach. Będzie to już ich czternasta edycja.

Więcej informacji:

Informacja prasowa


05.08.2019