"Fuck For Forest" w kinach

23 listopada 2012 na ekrany polskich kin wejdzie współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowe film dokumentalny „Fuck For Forest” w reżyserii Michała Marczaka.

Fuck For Forest

Młody Norweg Danny zawsze miał trudności z otoczeniem. Po raz kolejny próbuje odnaleźć miejsce dla siebie. W Berlinie spotyka grupę Fuck for Forest, która gromadzi pieniądze na ratowanie przyrody, sprzedając amatorskie porno w Internecie. Fuck for Forest zbiera 420 000 euro i jedzie do Amazonii kupić ziemię, aby oddać ją za darmo Indianom. W Amazonii napotykają jednak nieprzewidziane okoliczności.

Debiut ze wsparciem PISF

Światowa premiera filmu odbyła się podczas 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie zdobył główną nagrodę w konkursie filmów dokumentalnych. „Fuck For Forest” został zaproszony również na festiwale w Rotterdamie, Nowym Jorku (Tribeca) oraz Toronto (Hot Docs). Producentem filmu jest Pokromski Studio, a koproducentami: Kinomaton Berlin i Against Gravity. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Marcin Masecki. „Fuck For Forest” to pełnometrażowy debiut Michała Marczaka, który był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Premiera kinowa 23 listopada

Film „Fuck For Forest” wejdzie na ekrany polskich kin 23 listopada 2012. Polskim dystrybutorem obrazu jest Against Gravity. Za sprzedaż filmu odpowiedzialna jest firma Dogwoof. Obraz wejdzie na ekrany kin w Niemczech, Norwegii i Wielkiej Brytanii w 2013 roku.

 

Więcej informacji o filmie na stronie: www.fuckforforestfilm.com.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

12.11.2012