"Fuck For Forest" w programie Sheffield Doc/Fest

13 czerwca w ramach 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Sheffield Doc/Fest odbędzie się pokaz filmu „Fuck For Forest” autorstwa Michała Marczaka.

Fuck For Forest

Młody Norweg Danny zawsze miał trudności z otoczeniem. Po raz kolejny próbuje odnaleźć miejsce dla siebie. W Berlinie spotyka grupę Fuck for Forest, która gromadzi pieniądze na ratowanie przyrody, sprzedając amatorskie porno w Internecie. Fuck for Forest zbiera 420 000 euro i jedzie do Amazonii kupić ziemię, aby oddać ją za darmo Indianom. W Amazonii napotykają jednak nieprzewidziane okoliczności.

Film ze wsparciem PISF

Współfinansowany przez PISF film „Fuck For Forest” otrzymał tytuł Najlepszego Filmu Dokumentalnego podczas 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego i nominację do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł”. Film Michała Marczaka prezentowany był dotychczas m.in. w Rotterdamie, Helsinkach i Austin. Film był także jednym z projektów pokazywanych podczas pierwszej edycji Docs to go! – prezentacji polskich filmów dokumentalnych w postprodukcji, wspólnej inicjatywy PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Krakowskiego Festiwalu Filmowego. 23 listopada 2012 „Fuck For Forest” trafił do polskich kin. Polskim dystrybutorem obrazu jest Against Gravity. Za sprzedaż filmu odpowiedzialna jest firma Dogwoof.

Sheffield Doc/Fest

Jak możemy przeczytać na stronie Polish Docs, Sheffield Doc/Fest to znaczące wydarzenie filmowe na mapie europejskich festiwali, oferujące nie tylko pokazy filmów dokumentalnych z całego świata, ale także spotkania z twórcami, panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady masterclass czy pitching „MeetMarket”. Ta jedna z najbardziej znanych imprez poświęconych dokumentowi odbędzie się w dniach 12-16 czerwca w miejscowości Sheffield w Wielkiej Brytanii.

 

Więcej o Sheffield Doc/Fest: www.sheffdocfest.com.

 

Marta Sikorska

09.05.2013