„Fuga” i „Deer Boy” nagrodzone w Sitges

Polskie filmy nagrodzone w Sitges

Hiszpański festiwal w Sitges jest jednym z największych i najważniejszych na świecie festiwali międzynarodowych, specjalizujący się w filmach gatunkowych. Festiwal odbywa się co roku nieprzerwanie od 1968 roku. Podczas tegorocznej, 51. edycji, nagrodzono wiele głośnych w ostatnich miesiącach tytułów. Wśród nich znalazł się również wyprodukowany przez łódzko-wrocławską Centralę „Deer Boy” w reżyserii Katarzyny Gondek. Film został uznany za najlepszy film krotkometrażowy w sekcji: Noves Visions. Nagrodę Silver Méliès dla najlepszego filmu pełnometrażowego otrzymała „Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej, wyprodukowana przez MD4.

Pełna lista nagrodzonych na Sitges dostępna jest tutaj: https://sitgesfilmfestival.com/eng/festival/palmares

Kolejna nagroda dla filmu „Deer Boy”

Wieści o drugim sukcesie polskiego krótkiego metrażu przyszły z Włoch. Z Pólwyspu Apenińskiego „Deer Boy” wrócił z Gran Prix LUMINOR przyznawanego przez festiwal SediciCorto w międzynarodowym konkursie krótkich filmów fabularnych i dokumentalnych.

„Deer Boy”

„Deer Boy” od czasu premiery w maju 2017 roku. pojawił się już na ponad 50 festiwalach. Został nagrodzony już m.in. na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Brukseli (nagroda dla najlepszego aktora – Eryk Maj), Festiwalu Filmowym w Valletcie (Najlepszy Film Krótkometrażowy 2018), Festiwalu Filmowym Hollyshorts (najlepiej wyprodukowany film) czy prestiżowym Europejskim Festiwalu Filmów Fantastycznych w Strasburgu (nagroda jury Grand Est Student). W najbliższym czasie „Deer Boy’a” będzie można zobaczyć podczas Court Métrage Festival we Francji. 

Na podstawie informacji prasowej


16.10.2018