Future Docs - nowa inicjatywa dla dokumentalistów

Future Docs to platforma kreatywnych spotkań filmowców i aktywistów będąca inicjatywą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie.

Future Docs

Future Docs to nowy, europejski projekt Watch Docs dla dokumentalistów i obrońców praw człowieka – platforma kreatywnych spotkań poszukujących inspiracji filmowców i aktywistów, z praktyki znających nie tylko problemy i inicjatywy z obszaru praw człowieka, ale i fascynujące ludzkie historie, które się za nimi kryją.

Celem inicjatywy są nowe filmy dokumentalne o dużej sile społecznego oddziaływania.

Podczas wspólnego warsztatu w Warszawie, w dniach 5-7 grudnia 2015 r., obrońcy praw człowieka zaprezentują pomysły tematów potencjalnych projektów filmowych. W następnych miesiącach projekty filmowe otrzymają dalsze wsparcie, podobnie jak ewentualne projekty związanych z planowanymi filmami kampanii społecznych. Najbardziej obiecujący i najlepiej rozwinięty projekt filmowy otrzyma Nagrodę Future Docs w wysokości 7000 euro na dalszy rozwój. Językiem roboczym Future Docs jest angielski.

Zgłoszenia

Organizatorzy zapraszają europejskich dokumentalistów i obrońców praw człowieka, którzy chcieliby zostać uczestnikami projektu, do wypełniania aplikacji zgłoszeniowych on-line na stronie Future Docs: www.watchdocs.pl/futuredocs. Więcej o projekcie można przeczytać także na: advocate-europe.eu.

Future Docs to jeden z 11 zwycięzców w corocznym konkursie innowacyjnych europejskich inicjatyw i projektów „Advocate Europe”, realizowanym przez MitOst e.V. i Liquid Democracy e.V., dzięki wsparciu finansowemu Stiftung Mercator.

Na podstawie informacji prasowej

27.08.2015