"Gabriel" na zagranicznych festiwalach

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Gabriel” w reżyserii Mikołaja Haremskiego znalazł się w programie czterech zagranicznych festiwali filmowych.

Stany, Szwecja i Berlinale

„Gabriel” w reżyserii Mikołaja Haremskiego jest pokazywany w programie 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dziecięcych w Seattle (23.01-8.02). Obraz zostanie również zaprezentowany na 5. Providence Children’s Film Festival (13-23.02), Green Bay Film Festival (21-23.02.) oraz na Film Festival Junior w Sztokholmie (7-12.04.). W lutym film Mikołaja Haremskiego zostanie również zaprezentowany na European Film Market podczas tegorocznego Berlinale.

„Gabriel”

Dwunastoletni Tomek pewnego dnia postanawia opuścić dom dziadków i wyruszyć w pełną przygód podróż, by odnaleźć swojego ojca. Już na samym początku wpada w tarapaty, z których pomaga mu wyjść tajemniczy przyjaciel, Gabriel. Pomimo nieporozumień na początku ich znajomości, chłopcy zaprzyjaźniają się i razem stawiają czoła niebezpiecznym okolicznością podróży. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

Film ze wsparciem PISF

„Gabriel” to polski film familijny w reżyserii Mikołaja Haremskiego, w którym główne role zagrali Jan Rotowski, Natan Czyżewski, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz i Paweł Królikowski. Producentem filmu jest Anima-Pol. „Gabriel” powstał w koprodukcji z Centrum Technologii Audiowizualnych. Jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego. Premiera kinowa filmu w Polsce planowana jest wiosną tego roku.

Nagrody na zagranicznych festiwalach

„Gabriel” otrzymał już cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Młody Aktor i Najlepszy Film Fabularny oraz Nagrodę Specjalną Jury na a Festiwalu Filmowym Schlingel.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

24.01.2014