"Gabriel" w konkursie festiwalu w Delhi

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film familijny „Gabriel” zakwalifikował się do konkursu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Dada Saheb Phalke, rozpoczynającego się 30 kwietnia.

Nagrody na międzynarodowych festiwalach

Wyreżyserowany przez Mikołaja Haremskiego film familijny „Gabriel” zdobywa nagrody i wyróżnienia na licznych międzynarodowych festiwalach. Wśród nich znajdują się: Nagroda Publiczności na festiwalu w Green Bay w USA, cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Młody Aktor i Najlepszy Film Fabularny oraz Nagroda Specjalna Jury na Festiwalu Filmowym Schlingel w Niemczech. Film był pokazywany na Festiwalu Filmowym w Montrealu, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w Indiach oraz na Festiwalu Filmów dla Dzieci w Seattle.

„Gabriel” film o przyjaźni i nastoletnich dylematach

Głównym bohaterem filmu Mikołaja Haremskiego jest dwunastoletni Tomek. Pewnego dnia wyrusza w podróż w poszukiwaniu ojca. Towarzyszy mu nowo poznany przyjaciel o imieniu Gabriel. Po drodze chłopcy wspólnie przeżywają mnóstwo przygód, a z każdą chwilą Tomek przybliża się do odkrycia prawdy o ojcu i swoim towarzyszu podróży, który od początku przejawia nadnaturalne zdolności.

 

Od 11 kwietnia film będzie można oglądać w polskich kinach.

 

Strona festiwalu: educationexpo.tv/dadasahebphalkefilmfestival.

 

Na podstawie informacji prasowej

09.04.2014