"Gabriel" wygrywa w Indiach

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film familijny „Gabriel” w reżyserii Mikołaja Haremskiego otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci CMS w Indiach.

Nagrody na międzynarodowych festiwalach

Nagroda dla Najlepszego Filmu na Festiwalu CMS w Indiach jest kolejnym wyróżnieniem dla filmu Mikołaja Haremskiego. „Gabriel” zdobył nagrody i wyróżnienia na licznych międzynarodowych festiwalach. Wśród nich znajdują się: Nagroda Publiczności na festiwalu w Green Bay w USA, cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Młody Aktor i Najlepszy Film Fabularny oraz Nagroda Specjalna Jury na Festiwalu Filmowym Schlingel w Niemczech. Film był pokazywany na Festiwalu Filmowym w Montrealu, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w Indiach oraz na Festiwalu Filmów dla Dzieci w Seattle.

„Gabriel” film o przyjaźni i nastoletnich dylematach

Głównym bohaterem filmu Mikołaja Haremskiego jest dwunastoletni Tomek. Pewnego dnia wyrusza w podróż w poszukiwaniu ojca. Towarzyszy mu nowo poznany przyjaciel o imieniu Gabriel. Po drodze chłopcy wspólnie przeżywają mnóstwo przygód, a z każdą chwilą Tomek przybliża się do odkrycia prawdy o ojcu i swoim towarzyszu podróży, który od początku przejawia nadnaturalne zdolności.

„Gabriel” w polskich kinach

Od 11 kwietnia film „Gabriel” jest pokazywany w polskich kinach.

Strona festiwalu: www.cmsfilms.org/icff

 

Na podstawie informacji prasowej

14.04.2014