Gdynia Industry: Oferta Renderowni Świerk

23 września odbyła się prezentacja Programu Sponsorskiego Polskiej Sztuki Filmowej. Spotkanie było częścią wydarzenia Gdynia Industry towarzyszącego 41. Festiwalowi Filmowemu w Gdyni. 

W spotkaniu udział wzięli: prof. dr hab. Wojciech Wiślicki i Michał Findeisen z Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz Robert Baliński z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Podczas spotkania zaproszeni goście zaprezentowali ofertę usług Renderowni Świerk – renderowanie animacji 3D na potrzeby produkcji filmów animowanych i serii animowanych oraz efektów specjalnych dla filmów fabularnych. Poza prezentacją możliwości technicznych Renderowni Świerk przedstawiciele branży filmowej poznali zasady współpracy producentów z Centrum Informatycznym Świerk. Zachętą do podjęcia współpracy z Narodowym Centrum Badań Jądrowych są zniżki dla producentów na usługi renderowni dostępne w ramach Programu Sponsorskiego Polskiej Sztuki Filmowej.

Współpraca PISF i NCBJ

„Polski Instytut Sztuki Filmowej wspólnie z Narodowym Centrum Badań Jądrowych w maju podpisał list intencyjny o współpracy, zgodnie z którym Renderownia Świerk oferuje polskim producentom i domom postprodukcyjnym preferencyjne ceny przy renderowaniu treści materiałów filmowych. Cieszymy się z tej inicjatywy. Naszym celem jest stworzenie jak najlepszych możliwości rozwoju polskim podmiotom, które chcą realizować swoje filmy w kraju” – podkreślał Robert Baliński z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Centrum Informatyczne Świerk

„Centrum Informatyczne Świerk dysponuje bardzo dużymi mocami obliczeniowymi i wykwalifikowaną kadrą, które mogą być wykorzystywane także przy produkcji filmów. Pierwsze doświadczenie zdobyliśmy podczas realizacji filmu „Warszawa 1935”. Producenci obrazu korzystali z naszych mocy obliczeniowych, których nie mieli wystarczająco dużo, żeby dokończy film w wyznaczonym czasie” – mówił Wojciech Wiślicki.

Zniżki dla producentów i domów postprodukcyjnych

„W przypadku Programu Sponsorskiego Polskiej Sztuki Filmowej oferujemy zniżki nawet do 75% w stosunku do ceny katalogowej. Chcemy wspierać wartościową sztukę filmową. Wszystkie filmy, które otrzymają wsparcie w ramach PO Produkcja filmowa i będą chciały korzystać z naszych usług są upoważnione do rabatów” – deklarował Michał Findeisen.

„W ramach naszego serwisu świadczymy trzy usługi: serwis automatyczny, dedykowane serwery, konfiguracja na życzenie. Z naszych komputerów korzystało m.in. studio Platige Image. Nasi dotychczasowi klienci cenią nasze usługi za: wielką moc obliczeniową, szybki czas reakcji na zamówienia, konkurencyjną cenę, bezpieczeństwo i poufność danych” – dadał Michał Findeisen.

W oczekiwaniu na sugestie producentów

„Jesteśmy otwarci na Państwa oczekiwania i sugestie, dotyczące kwestii wykorzystania naszego Superkomputera w Państwa pracy. Chętnie wyjdziemy naprzeciw Państwa potrzebom. Jesteśmy fizykami a nie twórcami filmowymi, więc czekamy na Państwa propozycje, jak moglibyśmy uczynić nasz serwis bardziej przyjaznym środowisku filmowemu” – zachęcał do bezpośredniego kontaktu i podjęcia współpracy Michał Findeisen.  

Wśród pytań obecnych na sali producentów znalazły się zagadnienia dotyczące budżetu i ocena kosztów, które są wymagane przy składaniu wniosków do PISF. Pracownicy Centrum Informatycznego Świerk oferują pomoc przy oszacowaniu mocy obliczeniowej, która będzie potrzebna przy renderowaniu obrazu. W planach jest utworzenie kalkulatora na stronie, który pomógłby określić czas pracy, moc obliczeniową i cenę za usługę. 

24.09.2016