Gdyńska Szkoła Filmowa bezpłatnie

Nauka w powstałej w styczniu tego roku Gdyńskiej Szkole Filmowej będzie bezpłatna. Taką decyzję podjęły władze uczelni.

Nasze obserwacje i analizy, a także liczne głosy zainteresowanych nauką w GSF utwierdziły nas w przekonaniu, że bezpłatna szkoła otwiera wielkie możliwości utalentowanym przyszłym filmowcom – mówi Leszek Kopeć, Dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Obok łódzkiej filmówki i Wydziału Radia i TV na Uniwersytecie Śląskim, GSF będzie trzecią bezpłatną szkołą filmową w Polsce. Na rozpoczynający się w październiku rok akademicki przyjmie 12 studentów na kierunek reżysersko-operatorski. Pierwszy etap rekrutacji: składanie wniosków, trwa do 20 maja.

Edukacja w Gdyńskiej Szkole Filmowej ma się opierać na praktycznej nauce i ćwiczeniach. Każdy z dwunastu studentów GSF zrealizuje w ciągu dwóch lat dwa krótkie filmy: fabularny i dokumentalny. Autorem programu nauczania jest Robert Gliński.

Ćwiczenia i zajęcia praktyczne, wykłady, seminaria, opiekę artystyczną oraz indywidualne konsultacje będą realizowali doświadczeni wykładowcy, m.in.: Mirosław Bork, Sławomir Fabicki, Milenia Fiedler, Robert Gliński, Paweł Huelle, Andrzej Jaroszewicz, Krzysztof Kornacki, Rafał Listopad, Grzegorz Łoszewski, Paweł Łoziński, Kamil Przełęcki, Mirosław Przylipiak, Sławomir Pultyn i Andrzej Titkow.

Więcej informacji: www.gsf.pl.

13.05.2010